YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Irak sınırındaki konuşlanan Türk askerinin bölgede
Irak sınırındaki konuşlanan Türk askerinin bölgede
09 Kasım 2007 11:25
Irak sınırındaki konuşlanan Türk askerinin bölgede

Irak sınırındaki sıfır noktasında konuşlanan Türk askerinin bölgedeki operasyonları devam ederken, güvenlik güçleri bir yandan da kent merkezlerinde terörist avında. Mardin, Tunceli, Elazığ ve İstanbul'da düzenlenen operasyonlarda terör örgütü PKK üyesi olduğu iddia edilen çok sayıda kişi yakalandı. Teröristlerle birlikte çok miktarda patlayıcı ve silah da ele geçirildi.

Mardin'de güvenlik güçlerince ''Rövanş K'' adıyla gerçekleştirilen 5 ayrı operasyonda terör örgütü PKK tarafından Türkiye'ye gönderilen 52'i glock olmak üzere 88 tabanca ele geçirildi, olaylarla ilgili olarak da 11 kişi tutuklandı. Aynı operasyonların devamı olarak Nusaybin, Şırnak, Batman, Şanlıurfa, Gaziantep ve İzmir'de de düzenlenen operasyonlarda, terör örgütü üyesi oldukları belirlenen 22 kişi daha yakalandı. 8 kişinin ise yakalanmasına çalışılıyor.

Tunceli de şehir merkezinde ''bombalı eylemlerde bulunmak, örgüt adına vergilendirme yapmak, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak'' suçlarından aranan teröristlere yönelik Tunceli, Elazığ ve İstanbul emniyetinin ortak yürüttüğü operasyonlarda, 10 kişi gözaltına alındı. Teröristlerle birlikte, otomatik silah ve el bombaları da ele geçirildi. 10 kişiden 5'i tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde ise 2 kilo 330 gram C-4 patlayıcı ele geçirildi. Patlayıcılarla ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Diyarbakırda da, Dicle Üniversitesi Öğrenci Derneği üyesi 10 öğrenci 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan savcılığa sevk edildi.
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler