YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İngiliz'in oyunu: Demirtaş 'güvercin', Davutoğlu 'şahin'
İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin Türkçe yayın servisi, PKK'nın Dağlıca saldırısıyla ilgili servise koyduğu haberde Selahattin Demirtaş'ı güvercin gibi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu da Şahin gibi gösterdi.
İngiliz'in oyunu: Demirtaş 'güvercin', Davutoğlu 'şahin'
08 Eylül 2015 / 21:21 Güncelleme: 08 Eylül 2015 / 21:37

Haberin girişinde "Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Dağlıca'da PKK'nın saldırısı sonucu 16 askerin hayatını kaybetmesini ve Cizre'deki olayları eleştirirken "Tüm kardeşlerime sesleniyorum, ne yaparsa yapsınlar, kardeşliğinizi bozmayın. Kürt, Türk birbirinize sarılın. Bütün tahriklere karşı en iyi ilaç barıştır" dediği aktarıldı.

Dağlıca saldırısı sonrası Selahattin Demirtaş'ın yurt dışı programını yarıda kesip Türkiye'ye döndüğü hatırlatılan haberde, Demirtaş'ın Diyarbakır Havalimanı'nda gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlar ilk olarak verildi.

Demirtaş'ın "Parti olarak ölümler arasında ayrım yapmıyoruz. Yaşanan tüm acıların ortak. Niye ölüyor bu insanlar, kimin için ölüyor. Toplum barış istiyor. Barış noktasında iyi bir aşamaya gelmişken, neden müzakere masası devrildi. Bunların hepsi hükümet tarafından açıklanması lazım.

Sadece seçim için de değil, seçimden daha kıymetli bir şeyi kurtarmaya çalışıyoruz, gençlerimizin canını kurtarmaya çalışıyoruz [...] Biz sadece ölümler dursun istiyoruz. Sonrasını halk kendisi karar verir. Bugün Cizre’de nasıl seçim yapılacak merak ediyorum. Biz gidip Cizre’de seçim mi yapabileceğiz. İnsanların aklıyla alay etmesinler" sözleri verildi.

b215b18b-1a56-e511-b6dc-14feb5cc13c9.jpg

Demirtaş Meclis'te Davutoğlu karakolda

Haberde Demirtaş'ın Meclis'teki fotoğrafı kullanılırken, hemen altında Başbakan Davutoğlu'nun Dağ karakolunu ziyaretinde çekilmiş bir fotoğraf kullanıldı.

BBC'de yayınlanan haberde Başbakan'la ilgili olarak şu noktalara vurgu yapıldı: "Dağlıca saldırısıyla ilgili olarak dün bir basın toplantısı düzenleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu ise kararlı mücadelenin süreceğini vurgularken, birliktelik anlayışının da korunması gerektiğini ifade etti.

7 Haziran seçimlerinin ardından Türkiye'nin bilinçli bir şekilde 'iç ve dış odakların desteğiyle terör saldırılarına' maruz kaldığını ifade eden Davutoğlu, "O dağlar, o teröristlerden temizlenecek. Ne olursa olsun temizlenecek bu kadar. Bu ülkenin dağları, ovaları, şehirleri teröristlere terk edilmeyecek" diye konuştu.

1 Kasım'da seçim güvenliğini sağlamak için gerekli adımların atılacağını da ifade eden Davutoğlu, "Terörle mücadeleye devam edeceğiz ama 1 Kasım'da seçim; normal, hukuki şartlar içinde yapılacak" dedi.

BU NASIL BİR ALGI OPERASYONU!

PKK'nın PR ajansı gibi çalışan Batı medyası, daha önce de "Türkiye'nin Kürtlere savaş açtı"ğı yolunda geniş haber analizlere yer vermiş, makaleler yayınlamıştı. Bu kervanın öncülerinden birisi olan BBC de bir başka açıdan yaşanan olayları eğip bükmeye devam ediyor. Daha geçen ay PKK'lı kadın teröristlerini "Çiçek çocuklar" gibi gösteren haberler yapmıştı. Bu olayda da PKK'nın terör eylemlerine, terör listesinde yer alan vahşi bir örgüt olduğuna tek satır değinilmedi. HDP'li vekillerin "Sırtımızı YPG'ye dayıyoruz" sözü orta yerde dururken, yine HDP'li vekiller, PKK'ya götürülecek mühimmatla yakalanmış, yaralılarını hastaneye götürürken görüntülenmiş, vurulan teröristin başına ilk koşanların HDP'liler olduğu bilinirken, böylesi bir güzelleme çabası içine girdiği gözlerden kaçmadı.

HABER 10

 // Muş lu
Artık fetot medyasında tkp pkk vjp liler habire akp aleyhinde veryansın ediyor lar...
09 Eylül 2015 12:14
 // İbrahim
Öldürün bu güvercini öyleyse şahin pençeleriyle boğsun bu adi mahluku bukalemon gibi ya şekilden şekile renkten renge yazık utanç verici seçim için nasılda oyduyo...
09 Eylül 2015 09:52
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler