YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Yayman istifa etti! O partiden aday olacak!
Vatan gazetesi yazarı Hüseyin Yayman, 7 Haziran genel seçimlerinde aday olmak için görevinden istifa etti.
Hüseyin Yayman istifa etti! O partiden aday olacak!
09 Şubat 2015 / 15:25 Güncelleme: 09 Şubat 2015 / 21:09

Vatan Gazetesi yazarı ve CNN Türk televizyonu danışmanı ve Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü öğretim üyesi Hüseyin Yayman, 7 Haziran genel seçimlerinde Ak Parti'den milletvekili aday adayı olmak için akademik görevinden istifa etti.

Yayman, "Milletimizin refahı, demokrasimizin standardının yükseltilmesi ve Yeni Türkiye projesine katkı sunmak amacıyla AK Partiden siyasete giriyorum." cümleleri ile başlayan istifa mektubunda "Büyük Türkiye hayalini gerçek kılmak ve 21. Yüzyılın Türkiye'nin asrı olması için aziz milletimizin emrindeyiz. Bu sebeple mensubu olmaktan gurur duyduğum Gazi Üniversitesi öğretim üyeliği görevimden ayrılıyorum... 2015 seçimleri ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olsun..." diyerek AK Parti saflarında siyaset yapma kararını duyudu.

Hüseyin Yayman kimdir?

Vatan Gazetesi yazarı ve CNN Türk televizyonu danışmanı Hüseyin Yayman, 1969 Yılında Hatay Kırıkhan'da doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Hatay Kırıkhan'da tamamlayan Yayman, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde 'Türkiye'nin İdari Reform Tarihi' isimli doktora teziyle kamu yönetimi ve siyaset bilimi doktoru ünvanını aldı.

Türk siyasal hayatı alanında akademik kariyer yapan Doç. Dr. Hüseyin Yayman Gazi Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim üyesi olmasının dışında çeşitli araştırma şirketlerinde de görev yaptı.

Yayman, doktorasını tamamladıktan sonra bir süre ANAR ve SETA'da danışman/araştırmacı/uzman olarak çalıştı.

Başta AK Parti olmak üzere, Türk siyasal hayatı, milliyetçilik ve Kürt sorunu konusunda akademik/bilimsel çalışmalarına devam eden Yayman, evli ve iki çocuk babasıdır.

Üniversitedeki akademik çalışmaları yanında bir süre gazetelerinin yorum sayfalarında siyasal analizler yazan Hüseyin Yayman, yakın zamanda Hürriyet Gazetesinden, Vatan Gazetesine transfer oldu. Yayman, çözüm süreci kapsamında başlatılan Akil İnsanlar Heyetinde yer aldı.

Hüseyin Yayman'ın yayınlanmış bazı eserleri şu şekildedir:

Türkiye'nin İdari Reform Tarihi (Turhan Yayınevi),
Kürt Meselesi Nasıl Çözülmez (Demokratik Çözümden Milli Birlik Projesine) (Birey Yayıncılık)
Türkiye'nin Kürt Sorunu Hafızası(3.Baskı, Doğan Kitap),
Türkiye'de Kamu Yönetimi (2. Baskı Nobel Yayınevi),
Yönetim Bilimi (9. Baskı Nobel Yayınevi),
Mahalli İdareler (3. Baskı Nobel yayınevi),
İnsan Kaynakları Yönetimi, (6. Baskı Nobel yayınevi)
Türkiye'nin Açılım Politikaları(Meydan yayınevi).

haydi bakalım sefaya
 // Ömer
ak parti tıpkı "ben katıldım ama alkışlamadım" diyen korkak yargıçlar gibi antidemokratik uygulamalar karşısında sessiz kalıp,demokrasi ve hürriyet karşıtlarına verdikleri mücadele ülke taktirini kazananların bin bir güçlükle açtıkları cepheye tepeden inme kahramanlık taslayan korkakların şimdiki tavırları ile paralelcilerin kendilerini yıllarca gizleme riyakarlığından hiç bir farkı yoktur.Sonucu zaman gösterecek....
09 Şubat 2015 Pazartesi 15:59
15:33
 // n.s
Allah yolunu acik etsin...
09 Şubat 2015 15:33
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler