YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Gülerce Başbakan Erdoğan'a tepki gösterdi
Hüseyin Gülerce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'içi boş alim müsveddesi' sözüne tepki gösterdi.
Hüseyin Gülerce Başbakan Erdoğan'a tepki gösterdi
29 Ocak 2014 / 15:00 Güncelleme: 29 Ocak 2014 / 18:58

Başbakan Erdoğan'ın Diyanet İşleri Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada isim vermeden ancak Gülen'e yönelik olduğu anlaşılan sözler oldukça tepki çekti.

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce Erdoğan'ın sadece Gülen'e değil, Gülen'i seven milyonlara hakaret ettiğini öne sürerek, bu cümlelerin karşısında utandığını ve ezildiğini söyledi. 

Gülerce'nin bir tepkisi de o salonda Erdoğan'ı dinleyenlereydi. Erdoğan'ın o sözlerini duyup da kimsenin salonu terketmemesini eleştiren Gülerce, tam aksine "Biz de sizdeniz" demek için insanların alkışladığının altını çizdi.

İşte Gülerce'nin o satırları:

Milyonların göğsünü hançerledi

Başbakan Erdoğan’ın, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın töreninde Muhterem Fethullah Gülen’e yönelik akıl almaz ifadeleri, işin çığırından çıktığını gösteriyor.

“Yalancı peygamber, sahte veli, içi boş âlim müsveddesi” de ne demek?

Herkesin Başbakanı olma sorumluluğu taşıyan Erdoğan’a ne oldu böyle? Milyonların gönlünü böylesine hoyratça hançerlemenin, yürekleri paramparça etmenin yanlışlığını kendisine anlatacak, söyleyebilecek kimse kalmadı mı?

Utandım, ezildim, içim yandı

Diyanet toplantısında kendisini dinlerken dondum kaldım. Bu topraklarda böylesi hiç olmadı. Dikkat ediniz, toplantı Diyanet’e ait. Orada Diyanet İşleri Başkanı da konuştu. Onun ne söylediğini hiçbir gazetede okumadık. Demek ki, siyaset, dinin önüne geçmiş. 

Ama beni asıl yaralayan, âlim insanların da bulunduğu o toplantıda kimseden itiraz gelmedi. Bir tek kişi, “Başbakan ne diyor Allah aşkına…” deyip o salonu terk etmedi. Tam tersine göze girmek, “biz sendeniz” demek için alkışlayanlar, evet alkışlayanlar oldu. Utandım, ezildim. İçim yandı, boğazım düğümlendi. Müslümanlığımıza ne oldu böyle, insanlığımıza, onurumuza ne oldu böyle? 

Milyonlara hakaret etti

Başbakan sadece Muhterem Hocaefendi’ye hakaret etmedi. Sadece onu incitmedi. Onu seven milyonlara hakaret etti, milyonları incitti. Bir gönül yıkmanın bedeli ağır iken, milyonların gönlünü yıkmanın bedeli ağır olmaz mı? Böylesine bir tavır Gayretullah’a dokunmaz mı? Bundan korkmak gerekmez mi?

hangi milyonlar ???
 // Vatandas
Hangi milyonlardan bahsediliyor acaba, çok komik. Size gönül vermis bir tek insan kalmadigi için, kimse tepki vermedi. Her serde bir hayir vardir, iyiki gerçekler ortaya çikti. Ayrica lütfen Müslümanligi insanligi ve onuru, kimseye tanimlamaya kalkmayin....
29 Ocak 2014 Çarşamba 18:02
utanacak yüz var mı sizde ?
 // Ali Ofluoğlu
Sayın Gülerce sizde utanacak yüz var mı acaba ? Başbakanımızı yedirtmeyeceğiz , bunu böyle biliniz !
...
29 Ocak 2014 Çarşamba 16:35
ÖYLEMİ
 // Hakan
Sayın Gülerce! Sayan Başbakanımz için firavun kelimesi kullanılırken ve İsrail gibi İslam düşmanı otorite kabul edilip müslüman bir başbakan otorite kabul edilmeyip gazetelerinzde ne olduğu belli olmayan ve kime hizmet ettikleride her gün ortaya çıkan gazetecilerinizde başbakana hakaret ederken yüreğinizde bir nebze sızlama hissettiniz mi?.Yoksa müstehak deyip geçtiniz mi? Milyonlar da Sayın Başbakana gönül verdi.Bunları hiç düşündünüz mü? Gerçi sizin adınıza düşünülüp karar veriliyor....
29 Ocak 2014 Çarşamba 16:10
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler