YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hürrriyet'in 'Mevsimsiz yazarı' İnce'den vahim bir
Hürrriyet'in 'Mevsimsiz yazarı' İnce'den vahim bir
Hürrriyet'in 'Mevsimsiz yazarı' İnce'den vahim bir
20 Ağustos 2008 / 16:47 Güncelleme: 20 Ağustos 2008 / 00:00

Hürriyet gazetesi yazarları, vatandaşa hakaret yarışına girdi. Hürriyet’in ‘Mevsimsiz yazarı’ Özdemir İnce insanlara ve halka sevgi ve saygısı olmadığını açıkça itiraf etti.


Daha önce de Ak Parti’ye oy verenlere Hürriyet yazarlarından Yılmaz Özdil, “bidon kafalı” derken, Bekir Coşkun ise “Göbeğini kaşıyan adam” tanımlamasını kullanmıştı.


Özdemir İnce 20 Ağustos tarihli yazısında bakın ne diyor:BAZI mesajlar beni kuşkuya düşürüyor: Bu insanların beynine çip mi yerleştirmişler, yoksa belli bir hedefe programlanmış robotlar mı?


Yahya Selçuk adlı okurcu da bunlardan biri. Bakın yazılarımdan nasıl bir sonuç çıkarmış:


"CHP tam senlik bir parti, kullanılma tarihi geçmiş, çağdaşlaşmaya çalışmadığı için çağdışı kalmış..."


CIA’nın insanların ve robotların kafasına yerleştirdiği çiplerde var bu cümle.


"Sana ulaşan okurlarını horlayıp onları bir boktan anlamayan yerine koyduğun..."


Doğrusunu söylemek gerekirse, insanlara ve halka a priori saygım, sevgim yoktur. Özellikle de beyninde bir CIA çipi bulunan Yahya Selçuk gibilere.


****
“FRANSIZ KÜLTÜRÜNÜN İNCELTMEDİĞİ ŞAİR”
Mehmet Ali Birand, Özdemir İnce için şunu yazmıştı:


Hürriyet Gazetesi yazarı Özdemir İnce, adı gibi inceliği olan bir insan değilmiş.


Fransız kültürüyle yetişmenin verdiği bir kibarlığı ve olgunluğu olduğunu sanırdım. Yanılmışım. Olli Rehn ve Barosso’yu ayrıcılıkla suçlamış. Neden? Zira, AKP’nin kapanmasına tepki göstermişler.


İlginç yazılar yazıyor.


Uluslararası ilişkilerden pek anlamıyor. AB konusunu ve genel ilişkileri sürekli komplo teorilerine dayanarak yorumluyor. Tabii o zaman da komik oluyor. Örneğin, Brookings Enstitüsünün Amerika’nın en önde gelen, en iyi tanınan düşünce kuruluşlarından biri olduğundan habersiz. Phil Gordon’un, Clinton döneminin Başkanlık danışmanı ve Türkiye’yi de en iyi tanıyan uzmanlardan biri olduğunu da bilmiyor. İnce için, Gordon ve Brookings, Pentagon ve CIA’nın çalışanları.(!)


Ucuz bir Ulusalcılık mantığı...


******
A priori: Kelime anlamı olarak önceki demektir. Ancak genel kullanım alanı olan felsefede, deneyden önce olan anlamında kalıplaşmıştır.(wikipedi)HÜRRİYET’İN VATANDAŞA HAKARET EDEN YAZARLARI


Yılmaz Özdil, Hürriyet’teki köşesinde şöyle diyordu:
Reina'da sular kesik mi sanıyorsun, a benim bidon kafalım? / Şimdi iyi dinle.../ Yap elini yumruk. / Şeytan kulağına kurşun der gibi vur bakayım kafana iki defa.../ Ne duydun?/
"Donk donk" di mi? / Sen önce onu doldur.


Bekir Coşkun ise Ak Parti’ye oy verenler için “Göbeğini kaşıyan adam” başlığıyla özel bir köşe yazısı döşemişti.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler