YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hürriyet'ten itiraf: ‘400 vekil‘ haberini hatalı verdik
Hürriyet Gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '400 vekil' tartışmasıyla ilgili sözlerinin internet sitesinde "400 vekil çıksaydı Dağlıca olmazdı" şeklinde verilmesinin hata olduğunu kabul etti.
Hürriyet'ten itiraf: ‘400 vekil‘ haberini hatalı verdik
09 Eylül 2015 / 13:11 Güncelleme: 09 Eylül 2015 / 16:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Pazar akşamı A Haber'deki canlı yayındaki sözlerini internet sitesinden çarpıtarak veren Hürriyet gazetesi hatasını kabul etti. Erdoğan'ın sözlerini "400 vekil olmasaydı, Dağlıca yaşanmazdı" başlığı ile veren Hürriyet, internet sitesinden yaptığı açıklamada geri adım atarak "üzüntülüyüz" dedi.

Hürriyet.com.tr'de yer alan açıklamaya göre, gazete, tartışmayı Okur Temsilcisi Faruk Bildirici'ye inceletti. Bildirici'nin tespitlerine yer verilen açıklamada özetle şunlara yer verildi:
 
Erdoğan'ın '400 vekil' sözü

Bildirici, bu incelemesinde - Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 400 milletvekiliyle ilgili sözlerini genel anlamda 7 Haziran sonrasındaki bütün istikrarsızlık ve terör olayları için kullandığına dikkat çekmekle birlikte - yine de hurriyet.com.tr’de Pazar akşamı verilen ilk haberin problemli olduğu kanaatine ulaşıyor. Bildirici, burada kasıtlı bir hata olduğunu düşünmüyor; ancak yine de “internet gazeteciliğinin hızlı hareket etme zorunluluğunun böyle bir yanlışa gerekçe oluşturmaması gerektiğini” vurguluyor.

Kasıt yok, üzgünüz

Kuşkusuz kasıt taşımasa da böyle bir hatanın yapılmış olmasını üzüntüyle karşılıyoruz. Pazar akşamı bu haber bahane edilerek gazetemizin İstanbul’daki merkezine taşlı sopalı bir saldırı düzenlenmesi ve bu olayda başrolde iktidar partisinden bir milletvekilinin yer alması meselenin bir diğer düşündürücü boyutudur. Hiçbir medeni demokratik ülkede şiddet içeren protesto gösterilerine yer yoktur.
 
Hürriyet'in çarpıtmayı kabul etmesi sonrası, ülkeyi geren fitne ateşini yakan kişi hakkında işlem yapılıp yapılmadığını açıklamaması akıllarda soru işaretleri bıraktı.

rs1-437.jpg

sabah-atvden de özür dileyin bakalım.
 // hursit dilaver
bunu yazarken paralelci haşhaşilerden izin,icazet, olur aldınız mı. kızdırmayasııız onları.şimdi gidin sabah-atvden de özür dileyin bakalım. türkiyede olan AB başkanına da deyin ki, sadece biz değil atv-sabah ta taşlandı.. diyebilecekmisiniz ben ona bakarım. yoksa samimiyetinize asla inanmadım....
09 Eylül 2015 Çarşamba 22:01
utanmazlar
 // mustafa
tabiiki kabul edecek. bir şey attı ortaya ortalığı karıştırdı tepki gelince şimdi geri adım atıyor ama akıllarına bunun intikamını nasıl alırız geçiyordu. Bunlar şer cephesi...
09 Eylül 2015 13:50
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler