YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hürriyet çalışanından Kürtçe Putin tweeti
Hürriyet çalışanından Kürtçe Putin tweeti
24 Aralık 2015 20:29
Hürriyet gazetesi çalışanı, Rusya'nın Suriye'yi bombalamasını Twitter'da Kürtçe "Her biji Putin" yani "Çok yaşa Putin" diyerek yorumladı.

Hürriyet gazetesi çalışanı olan bir Twitter kullanıcısı "@VtNsZ" isimli hesabından Kürtçe mesaj yayınladı.

"HER BİJİ PUTİN" TWEETİ

Bir twitter kullanıcısının attığı "Ruslar yine deli gibi bombalıyor. Halep merkezde dört, güneyde iç bölge; Humus kuzeyde üç bölge. Hamas kuzeyde üç bölge bombalanıyor" tweetini paylaşarak "Her biji Putin :)" yani "Çok yaşa Putin" yorumunda bulundu.

1-20151224203032.jpg

TWEET SİLİNDİ

Diğer yandan, Hürriyet çalışanının paylaştığı o tweet, kullanıcı tarafından silindi.

2-732.jpg

HÜRRİYET'TEN YALANLAMA

Hürriyet'in internet sitesinden yapılan açıklamada twwetleri atan kişinin kurum çalışanı olmadığı belirtilerek şunlar söylendi:

Bu akşam üstü bazı internet sitelerinde, kimliğini gizleyen bir sosyal medya kullanıcısının gönderdiği mesnetsiz bir Twitter mesajından hareketle bu kişinin Hürriyet'te çalıştığı iddia edilmiştir.

Twitter'da her kullanıcı, profil bilgilerine istediği kurumun linkini ekleyebilmektedir. 

Eğer kullanıcının istediği gibi doldurduğu bu alan bir kuruma aidiyetinin delili sayılacaksa, anonim hesaplar üzerinden her kurum töhmet altında bırakılabilir.
Önceki paylaşımlarına bakıldığında bu kişinin şu anda kurumumuzda çalışmadığı anlaşılmaktadır.

Bu durum bilinmesine rağmen, anonim bir Twitter kullanıcısını Hürriyet ile ilişkilendiren haberlerin maksatlı olduğunu düşünüyoruz.

Durumu kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

 // Şeker
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
24 Aralık 2015 21:19
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler