YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hitler’i Aydınlık’ın kurucusu Şefik Hüsnü mü iktid
Hitler’i Aydınlık’ın kurucusu Şefik Hüsnü mü iktid
Hitler’i Aydınlık’ın kurucusu Şefik Hüsnü mü iktid
18 Ağustos 2008 / 14:44 Güncelleme: 18 Ağustos 2008 / 00:00


Hitler, Türkiye Komünist partisi Şefik Hüsnü tarafından iktidara getirildi... Örneğin Aydınlık Dergisi'nin kuruluşu sırasında Şamisi adında bir Yahudi düzenli olarak para ödüyordu…


 


Yukardaki iddialar Yazar İlhami Yangın'ın son kitabı "İHTİLAL TÜCCARLARI"ndan alındı. Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Derin Devletin Karanlık Yüzü ve Bilinmeyen Tarihi çarpıcı ve çoğu ilk kez Türk yayınlanan belgelerle okuyucuyla buluştu.


 


Kitaptan ilgi çeken bazı başlıklar ve bölümler şöyle:


Dünya Yahudilerinin büyük çoğunluğunun Osmanlı toprakları üzerinde yoğunlaşmasının ana sebebi neydi? İspanya’dan, Portekiz’den, İtalya’dan çıkan yüz binlerce Yahudi neden Osmanlı topraklarına yerleşti?


 


“Şeriat isteriz!” diye ayaklanan “gerici”, “yobaz” yeniçeriler neden matbaaya dokunmadılar(!)


 


MACAR TANKININ İSMİ TURAN!


Turancılık akımı Finlandiya’da doğdu, Macaristan’da iktidara geldi. Macarların İkinci Dünya Savaşı için ürettikleri tankın adı Turan’dı.


 


İSRAİL'İN KURULUŞUNDA TÜRKÇÜLÜK AKIMININ ETKİSİ! 


Türkçülük akımı Rusya’da doğdu. Osmanlı Devleti ve Rus Çarlığı’nın yıkılışında, İsrail’in kuruluşunda Türkçülük akımının ne gibi etkileri oldu? 


İstanbul nasıl dünya siyonizminin merkezi haline geldi?


 


İSRAİL SOYULAN OSMANLI HAZİNESİ İLE Mİ KURULDU? 


İsrail’in kurulması için Osmanlı hazinesi nasıl soyuldu?


Osmanlı Devleti ve Rus Çarlığı’nın Birinci Dünya Savaşı’nda birbirleri ile savaştırılması kimlerin işine geliyordu? 


Birinci Dünya Savaşı aniden nasıl yön değiştirdi? Amerika’nın savaşa girmesinin altında yatan gerçek sebepler nelerdi?Birinci Dünya Savaşı sonunda Filistin’deki Yahudilerin sayısı kaça ulaştı?Birinci Dünya Savaşı sonunda silah üretmesi yasaklanan Almanya, kısa süre içerisinde bu kadar güçlü silahları nasıl üretti?Osmanlı Devleti’ni hiç yoktan Birinci Dünya Savaşı’na sokan Enver Paşa, Alman ordusunun silahlanması için ne gibi girişimlerde bulundu?Hitler’in iktidara gelmesine yol açan Reichstag yangınını kimler planladı? Türkiye Komünist Partisi’nin Yahudi asıllı lideri Şefik Hüsnü ile Reichstag yangınının ilişkisi neydi?


Hitler iktidara gelince, Filistin’deki Yahudi nüfusu bir devlet kurmaya yetecek sayıya nasıl ulaştı?


 


HİTLER'İ ŞEFİK HÜSNÜ MÜ İKTİDARA GETİRDİ? 


Kitabın son bölümlerinde Hitler'in Türkiye Komünist partisi Şefik Hüsnü (Değmer) tarafından nasıl iktidara getirildiği belgeleniyor..


 


Aydınlık Dergisi'nin kuruluşunda Şamisi adında bir Yahudi'nin 3 ayda bir bin dolar düzenli para ödediği kayda geçiriliyor?


Aydınlık dergisinin kurucusu Şefik Hüsnü Değmer'in soyu ve ilişkileri de hala netliğe kavuşturulmuş değil. Mete Tuncay'a göre; 'dönme' olan Şefik Hüsnü için Hikmet Tanyu, dönme değil, 'safkan' Yahudi olduğunu yazar. Üstelik Değmer üst düzey bir masondur.


 


Şefik Hüsnü'nün Türkiye Komünist Partisi'nin lideri olmasında uluslararası Yahudi cemaatinin oynadığı aktif rol ve Ronald Genzberg adlı Yahudi'nin yardımlarının belgelendirildiği kitapta yine ilginç bir başka tez de ileri sürülüyor:


 


"Şefik Hüsnü'nün Hitler'in iktidara gelmesine yol açan yangınla ilgili olarak tutuklandığı ve Almanya'da altı ay hapis yattığı bilgileri gerçeği yansıtmıyor. Şefik Hüsnü, Mihri Belli'nin iddialarının aksine hapiste yatmadı. Aksine hayatının bu döneminde Almanya'da, aristokrat ve sefahet içerisinde yaşıyordu."


(KANALAHABER)

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler