YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hilal ve Gamalı Haç bir arada
Hilal ve Gamalı Haç bir arada
Hilal ve Gamalı Haç bir arada
07 Nisan 2008 / 11:45 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan Akşam gazetesi yazarı Güler Kömürcü'nün koluna gamalı haç dövmesi yaptırdığı ortaya çıktı. Kömürcü bunun ne anlam ifade ettiğini açıklamaktan kaçındı.


Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve Milliyetçi-Ulusalcı çizgide yazıları ile tanınan Akşam gazetesi yazarı Güler Kömürcü'nün koluna gamalı haç dövmesi yaptırdığı ortaya çıktı.


Kömürcü'nün fotoğraflarında kolunda Hilal içerisinde gamalı haç dövmesi olduğu açık biçimde görülüyor...


Güler Kömürcü'nün koluna yaptırdığı bu dövmeli fotoğraflarla ne kast ettiği ve nasıl bir felsefe güttüğü ise bilinmiyor.


Konu ile ilgili kendisine telefonla ulaştığımız Kömürcü kolunun vücudunun mahrem bir bölgesi olduğunu ve böyle bir soruya cevap vermek istemediğini söyleyerek telefonu kapattı.


GAMALI HAÇ'IN ANLAMI NE?
Gamalı Haç, Alman ırkının yeryüzündeki tüm ırklardan üstün olduğunu savunun Nazilerin kullandığı bir sembol. Hitler kurduğu Nazi Partisi ile ilk başta Almanya'da iktidarı ele geçirmiş daha sonra da Alman ırkının üstünlüğünü tüm dünyaya kanıtlamak için savaş başlatmıştı. Gamalı Haç'ın aynı zamanda tarih de değişik topluluklar tarafından kullanıldığı biliniyor. Ancak Hitler'in kullanımından sonra gamalı haç çeşitli ülkelerde hep ırkçı kafatasçı çizgideki akımların sembolü oldu ve pek çok ülkede de yasaklandı.


Hilal ise İslam aleminde kullanılan dini bir sembol. (POSTMEDYA)

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler