YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hikmet Çetinkaya'dan ilginç açıklamalar İZLEYİN
Çetinkaya, Taraf gazetesinin ortaya çıkardığı komplo planıyla ilgili Erdoğan'la aynı fikirde
Hikmet Çetinkaya'dan ilginç açıklamalar İZLEYİN
17 Haziran 2009 / 18:23 Güncelleme: 17 Haziran 2009 / 00:00

BAŞBAKAN ERDOĞAN'A DESTEK VERDİ


Cumhuriyet gazetesi yazarı Hikmet Çetinkaya'dan Ergenekon ve Taraf gazetesinin ortaya çıkardığı derin komplo planıyla ilgili ilginç açıklamalar...


NTV’de yayınlanan Yazı İşleri programında, Taraf gazetesinin ortaya çıkardığı AKP ve Gülen’i bitirme planı” konuşuldu. Mirgün Cabas ve Ruşen Çakır’ın konuğu Cumhuriyet gazetesi yazarı Hikmet Çetinkaya’ydı.


Çetinkaya programda ilginç açıklamalar yaptı.


Çetinkaya ‘ister gerçek, ister düzmece olsun belgenin vahim olduğunu’ söyledi. Bunun üzerine araya giren Ruşen Çakır gülerek “Başbakan’la aynı şeyi söylüyorsunuz” dedi. Çetinkaya da “Aynı şeyi söylüyorum” ifadesini kullandı.


“Çok açık söyleyeyim ortada Ergenekon diye bir olay var. Bu olay öyle içi boş bir olay değil” diyen Cumhuriyet yazarı Çetinkaya, “Mustafa Balbay içeride, darbe yapma teşebbüsünde bulundukları iddia edilen paşalarımızda dışarıda” çıkışını tekrarladı.


Hatırlanacağı üzere Çetinkaya, CNNtürk’te yayınlanan Medya Mahallesi programında kamuoyunda büyük tartışma yaratan Ergenekon tutuklusu Paşaların çeşitli yöntemlerle cezaevi dışına çıkartılmasına isyanını dile getirmiş ve şunları söylemişti:


"Ben bir gazeteci olarak, birey olarak televizyonlarda ve köşelerimizde devlet içinde örgütlü silahlı gücün, çetelerin, derin devletin açığa çıkması için şeyapıyoruz. Şimdi Mustafa Balbay içerde, darbe iddiasında bulunulan paşalar ya GATA'da ya da Bağdat Caddesi'nde kafede..."


Hikmet Çetinkaya, Genelkurmay Harekat Başkanlığı’nda Kurmay Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı iddia edilen “İrticayla Mücadele Eylem Planı” belgesiyle ilgili de ilginç sözler söyledi. Çetinkaya belgeyi hazırlayana "ebleh" dedi.


İşte Çetinkaya’nın bu konudaki sözleri:


“Bu ortaya çıkan işte AKP’yi ve Fethullah’çıları yok etme planı, doğru da böyle bir plan ama bir kurmay düzeyindeki bir subay emir komuta zincirleri içinde böyle bir şey hazırladıysa yani buna çok özür diliyorum ebleh denir. Bir ortaokul öğrencisine öğretmeni yani nasıl irticayla mücadele edilir diye bir ev ödevi verse ondan daha iyisini yapar yani."


İŞTE O GÖRÜNTÜLER...


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN 


MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler