YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HEP AYNI SAVUNMA: Bizi yıpratmak istiyorlar
HEP AYNI SAVUNMA: Bizi yıpratmak istiyorlar
HEP AYNI SAVUNMA: Bizi yıpratmak istiyorlar
14 Ağustos 2008 / 12:10 Güncelleme: 14 Ağustos 2008 / 00:00

Doğan Yayın Holding, gündeme bomba gibi düşen telefon kayıtlarına sert tepki gösterdi: Hepsi hayal ürünü, tek amaç yıpratmak

Doğan Yayın Holding tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "13 Ağustos 2008 tarihli Yeni Şafak Gazetesi’nde, Ergenekon dosyasına konan hayali bir telefon söyleşisi, manşetten haber olarak verilmiştir. Haberde, bu hayali konuşmayla; Doğan Grubu bir bankaya el konulması operasyonuna müdahil gibi gösterilmeye çalışılmıştır. Asgari gazetecilik çabası gösterilseydi kolayca ortaya çıkabilecek gerçekleri, kamuoyu ile paylaşmak isteriz."


Bu isimde personel yok


Haberde telefonla görüşen iki kişiden birinin Doğan Medya Grubu’nda Yönetim Kurulu üyesi Veli Dural olduğu yazılmıştır. Doğan Grubu veya Doğan Yayın Holding’de Veli Dural isimli bir Yönetim Kurulu üyesi hiç bir zaman olmamıştır. Ticaret Sicili kayıtlarında bu açıkca görülebilir. Şirketlerimizde bu adı taşıyan personel bile yoktur.


JİTEM isimlere kod adı vermiş


Doğan Medya bünyelerinde dinlemeye takılan  isimlerin çalışmadığını öne sürdü; fakat JİTEM  dinledikleri isimlerin gerçek ismini kullanmak yerine kod isimlerini kullanmış.


Akçakoca ve TMSF tanımıyor


Aynı haberde, telefonda konuşan öteki kişinin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Ali Vural olduğu yazılmıştır. Sorumuz üzerine BDDK yetkilileri, o tarihteki Başkan Engin Akçakoca’nın bu isimde bir yardımcısı olmadığını kesin bir dille belirtmişlerdir. Yani haberde adı geçen Ali Vural’ın Başkan Yardımcılığı da hayalidir. Aynı şekilde TMSF yetkilileri de Ali Vural isimli bir yöneticilerinin bulunmadığını belirtmektedirler.


Yılmaz da kesinlikle yalanlıyor


Eski Başbakan Mesut Yılmaz haberde geçtiği iddia edilen telefon konuşmasını kesin dille yalanlıyor. Ayrıca partisi ANAP’ta "Cevdet" ön isimli bir başkan vekili veya yöneticisi olmadığını açıklıyor.


Telefonlar gerçek değil


Dosyada konuşma yapıldığı iddia edilen telefon numaralarının hiçbiri gerçek değildir.


Yıpratmak için yapılmıştır


Kahramanları ve içeriği gerçek olmayan konuşmanın, sırf grubumuzu yıpratmak amacıyla haber yapılmasını kınıyor ve bu durumu kamuoyunun değerlendirmesine bırakıyoruz."


Yeni Şafak'ın ortaya çıkardığı Ergenekon iddianamesinde yeralan Pamukbank operasyonuyla ilgili şaibeli telefon kayıtları gündeme bomba gibi düşmüştü. Gazete, dün yayınladığı haberde Pamukbank operasyonu öncesi geçen telefon şok konuşma kayıtlarına yer vermiş, Ali Vural'ın Pamukbank operasyonuyla ilgili gelişmeleri gün gün Aydın Doğan'a aktardığını belirtmişti.


İLGİLİ HABER:


Pamukbank'ta şaibeli diyaloglar TIKLAYIN

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler