YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatipoğlu evlilik programlarına tepki gösterdi
Adana’da ‘İslam’da Aile ve Gençlik’ isimli konferans veren İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, gündüz kuşağındaki evlilik programlarını eleştirerek, "Adamın 3 bin lira maaşı, arabası varsa elektrik alıyor, emekli maaşı varsa elektrik alamıyor" dedi.
Hatipoğlu evlilik programlarına tepki gösterdi
12 Şubat 2013 / 11:05 Güncelleme: 12 Şubat 2013 / 11:11

 

Seyhan Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Seyhan Konferansları kapsamında Adana Gençlik Platformu işbirliği ile ‘İslam’da Aile ve Gençlik’ isimli konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu katıldı. Özellikle kadınların ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, yer yer izdihamlar yaşandı.
 
Burada, ailelerin nasıl daha fazla ayakta duracağı konusunda bilgiler veren Hatipoğlu, bu konuyla ilgili Kur’an’ı Kerim’deki ayetlerden bahsetti. Hatipoğlu, kadınların ailenin dirliği ve düzeni açısından büyük görevler taşıdığını ifade etti.
 
Konuşması sırasında sık sık menkıbeler anlatan Hatipoğlu, konu boşanmalara gelince, gündüz kuşağındaki olan ‘evlilik programlarına’ da atıfta bulunarak, “Hz Ömer’e bir adam geldi dedi ki ‘karımı boşayacağım.’ Hz. Ömer ‘niye boşuyorsun?’ dedi. Adam dedi ki: ‘Elektrik yok.’ Şimdi diyorlar ya elektrik yok; elektrik almıyor. Şimdi evlilik programlarını izliyorsunuz değil mi? Kadın soruyor ‘neyin var’ diyor, adam da ‘bir evim var, bir arabam, ayda da 3 bin lira kazanıyorum’ diyor, kadın hemen elektrik alıyor. Ama adamcağızın 1 milyar emekli maaşı varsa elektrik alamıyor bir türlü” diye konuştu.
 
İşte o anlar:
 
 
İHA
Etiketler:
21:02
 // Kenan Akkuş
AY'IN KAMERİ
Nasihatleri bana en çok tesir eden, nur yüzlü bir hatip ve değerli toplum önderi. Ona bakınca, aklımın bir tarafına, bembeyaz bir güvercin geliyor. Vel hasılı kelam, değeri bilinmelidir....
12 Şubat 2013 21:02
doğru söz
 // eren var
doğru söze ne denilir..bu arada hocamı a kanal da izliyorduk yıllar önce.ne mutlu.....
12 Şubat 2013 19:37
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler