YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hasan Ali Çelik kimdir, ne iş yapar?
Hasan Ali Çelik kimdir, ne iş yapar?
18 Aralık 2015 05:01
Yeni kabinede 5 bakanlığa yapılan bakan yardımcısı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığına Hasan Ali Çelik kimdir, ne iş yapar, nerelidir? İşte ayrıntılı özgeçmişi..

Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Gençlik ve Spor, İçişleri ve Milli Eğitim bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığına Hasan Ali Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcılığına Ali Rıza Alaboyun, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığına Abdurrahim Boynukalın, İçişleri Bakan Yardımcılığına Sebahattin Öztürk, Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına da Orhan Erdem atandı.

 

Hasan Ali Çelik kimdir?

Hasan Ali Çelik, 2 Mayıs 1959'da Sakarya Bezirgân beldesinde doğdu. Baba adı Emrullah, anne adı Hanım'dır.

Öğretim Üyesi, Yrd. Doç. Dr.; Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı.

İTÜ, Sakarya ve Marmara Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı; öğretim üyeliği ile Program Başkanlığı, Anabilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ve Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Teknik Elemanlar Derneği Sakarya Şubesi Kuruculuğu ve Başkanlığı yaptı. Makine-Otomotiv konularında AR-GE faaliyetleri vardır ve tarım müstahsilidir. Yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış çeşitli makale ve tebliğleri ile fakülte ders kitabının yanı sıra çeşitli gazetelerde yayınlanmış aktüel makaleleri bulunmaktadır.

22 ve 23. Dönemde Sakarya Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı yaptı.

İngilizce bilen Çelik, evli ve 3 çocuk babasıdır.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler