YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halk TV'deki küfre suç duyurusu
Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programında Yaşar Nuri Öztürk ve Müjdat Gezen’in canlı yayına damga vuran küfürlü konuşmalarına Konya’dan suç duyurusu geldi.
Halk TV'deki küfre suç duyurusu
22 Ekim 2015 / 01:00 Güncelleme: 22 Ekim 2015 / 07:08

Halk TV’de yayınlanan Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programının bu haftaki konukları İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, Müjdat Gezen ve Levent Üzümcü oldu.

İzmir’den yapılan canlı yayına konukların küfürlü sohbeti damga vurdu. Programda ağza alınmayacak küfürlerle ilgili Konya'dan suç duyurusu geldi. Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde görev yapan Doç. Dr. Yalçın Kaya, canlı yayında sarf edilen küfürlerden sonra Konya Adliyesine gelerek Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Doç. Dr. Yalçın Kaya, Konya Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, Halk Tv’de yayınlanan programı başlangıçta ailesiyle izlerken Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk’ün ‘büyük alim, büyük bilim insanı’ diye angaje edilmesinden 1-2 dakika sonra hakaretlerin ve küfürlerin geldiğini belirtti.
 
Doç. Dr. Yalçın Kaya, yüzde 52 oy alarak seçilmiş bu ülkenin Cumhurbaşkanını bir ayeti yanlış yorumlayarak çobana benzeterek ona oy verenlere de yıllardır peşinden giden sürüler denildiğini belirterek "Canlı yayında ağza alınmayacak kadar ağır hakaretlerde bulunuldu. Diğer konuklar da kahkaha attı. Hatta iğrenç bir şekilde Levent Üzümcü bey ‘yağlı yağlı’ diyerek o küfrün arkasından programı daha da aşağılık bir hale getirdi” dedi.
 
Akademisyenler ve aydınlar olarak işlerinin bu ülkenin daha aydın hale gelmesi için bir şeyler yapmaya çalışmak olduğunu aktaran Doç. Dr. Kaya, “Kaldı ki, bu insanlar demokratik olduğunu, demokrat olduklarını ifade ediyor.

"Demokratik kurallar dahilinde insanların demokratik hakları ve özgürlükleri olan oylarını gitmişler, yüzde 52 oranında vermişler ve Cumhurbaşkanı yapmışlar. Eğer kendileri daha iyi strateji üretmiş olsalardı, insanlar kendilerinin arkasından giderdi. Demokrat olduğunu iddia eden bir insan nasıl olur da, böyle demokratik kurallarla seçilen birine demokrasi dışı bir yaklaşımda ifade kullanır. Bir akademisyenin, bir din aliminin ağza alınmayacak küfürler etmesi, toplumun bilinç altını kirletir. Bundan bir akademisyen, bir eğitimci olarak rahatsız olduğum için Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum.”

 // emin güven
bu adamlara olan saygım yerlebir oldu,pes yani pess....
05 Kasım 2015 22:04
Teşekkür
 // Hasan Çetin
Sözde aydın geçinen o kişilere suç duyurusunda bulunduğunuz için teşekkülerimi bildirir,bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diler selamlarımı sunarım....
22 Ekim 2015 Perşembe 12:11
özür diliyorum
 // sait yıldız
o günün sabahı yaşar nuriye çok büyük hakaretlerin yapıldığını gördüm dolaysıyla bu kişilere karşı tavır aldım bu olayın doğruluğunu öğrenmek için yaşar nuriye mesajla bilgi vermesini istedim bu güne kadar hiç bir yerde açıklama yapılmadı KANATİM yaşar nuri bu küfürleri edecek kadar cahil biri değil bu olay tamamen uğur dündar ve maymununun kurmuş olduğu bir tuzak uğur dündar yargılanması gerekir
...
22 Ekim 2015 Perşembe 11:10
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler