YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Habertürk, CNN Türk'e karşı!
Daha NTV- Taraf gerilimi yeni bitmişti ki medyada bir savaş daha patlak verdi. Bu sefer ilk atışı yapan Habertürk'tü hedefinde ise CNN Türk vardı... Ancak CNN Türk'ten Habertürk'e öyle bir yanıt geldi ki... gerçekten okunmaya değerdi...
Habertürk, CNN Türk'e karşı!
27 Ekim 2009 / 07:52 Güncelleme: 27 Ekim 2009 / 08:53

Habertürk ile CNN Türk kapıştı... Nedeni de Habertürk'ün bir canlı yayın bağlantısını habercilik açısından SKANDAL olarak nitelemesiydi... CNN Türk'den gelen yanıt da okkalı oldu... Bakalım Yiğit Bulut'un yönettiği Habertürk bu yanıtı yiyip yutacak mı? 

"Dünyanın hiçbir yerinde bir terör örgütü liderine, hedef aldığı ülkenin televizyon kanalında canlı yayında söz hakkı tanınmaz. CNN Türk dışında..."

Habertürk bu sözlerle CNN Türk'ü yerdi...

Kongra Gel Başkanı Zübeyir Aydar'ı canlı yayına çıkarmasını skandal olarak niteledi...

CNN TÜRK'DEN OKKALI YANIT

CNN Türk'ün yanıtı da gecikmedi...
Gelen yanıt okkalı oldu...
Fatih Altaylı'nın bir zamanlar teröristbaşı Abdullah Öcalan ile yaptığı
röportajı hatırlattılar...
Biraz da dalgalarını geçtiler...

İŞTE CNN TÜRK'ÜN O YANITI

Habertürk İnternet sitesinde CNN TÜRK’ün Zübeyir Aydar ile yaptığı röportaj “skandal yayın” olarak nitelendirildi.

Son dönemde yaptığı haberlerden çok başkalarının yaptığı haberleri konuşan-yazan Habertürk, habercilik adına gösterilen bir refleksi skandal olarak nitelendirebiliyor. 

Aynı mantıkla hareket edildiğinde Silopi'deki görüntülerin, Kandil'den gelen PKK'lıların Mahmur kampından geliş sürecinin ele alındığı bütün haberlerin de "skandal" olarak nitelendirilmesi gerekiyordu.

Kaldı ki; Habertürk editörlerinin unutmaması gereken bir gerçek var o da, Abdullah Öcalan ile hem de Öcalan Suriye'de yaşarken görüşen yöneticilerinin varlığı. O dönemde gazetecilerin bu mülakatı bir "gazetecilik faaliyeti" olarak nitelendirdiğini unutmamak gerekir.

Habertürk'teki arkadaşlarımıza iyi habercilik için bizi izlemeye devam etmelerini salık veririz.

Gazeteciler.com

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler