YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güzel Köylü dizisinden izleyicisini üzecek haber!
Güzel Köylü dizisinden izleyicisini üzecek haber!
25 Mayıs 2015 19:29
Son zamanların ilgiyle izlenilen dizisi Güzel Köylü final kararıyla izleyicisini büyük şoka uğrattı. Star TV ekranlarının rekortmen dizisi Güzel Köylü 52. bölüm sonunda izleyicisi ile vedalaşacak. Güzel Köylü dizisi neden bitiyor?

Güzel Köylü dizisi finale doğru gidiyor. Oya Aydoğan, Güzel Köylü dizisinin neden final yapacacağını açıkladı. 

İşte Oya Aydoğan'ın açıklamaları:

Yaz sezonunun ilk bombasını Cumartesi günü aldım. Hafta sonu kaçamağı yapıp Akyaka'ya geldim. Birkaç gün dizi dünyasından ve haberlerinden uzak kalmayı planlarken haberin ortasına düştüm. Çekimleri Muğla'da devam eden Güzel Köylü dizisi Star'da bitiyor. 


Açıkçası çok şaşırdım. Çünkü bir yaz dizisinin kışın yüksek reytinglerle devam etmesi büyük sürprizdi. 42 hafta boyunca zirveden inmedi. Survivor'ın gelişiyle düşüşe geçti ama yine de sıralamada ilk 5'te yer almayı sürdürdü. Beni şaşırtan ise yazın başlayan ve Ramazan'da devam etse yüksek reytinglere imza atacağı yüksek ihtimal olan bir dizinin 17 Haziran'da bitirilme kararı oldu. Açıkçası hepimiz sezon finali yapacağını zannediyorduk. Ama Star TV dizinin 52'nci bölümde final yapmasını istemiş. Ekibin hiç ara vermeden bir yıldır çalışması nedeniyle yaz sonuna kadar devam etmiyor dizi. Mutlaka bir ara vermeleri gerekiyordu. Ancak kanal yaz dönüşü aynı seyirciyi yakalayamayacağını düşünüp, zirvede final yapmak istemiş. Bu zirvede finallere İkinci Bahar, Asmalı Konak, Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerden alışığız. Güzel Köylü'nün de bu kategoriye girmesi ilginç oldu.

700x272015_koylu_1.jpg
Genç isimler kazandırdı
Gelelim başlıkta neden Star'da bitiyor dediğime... Çünkü Gold Yapım diziyi başka bir kanala götürebilir. Sonuçta en az 5 reyting alan bir dizi Güzel Köylü. Bu devirde sıfırdan bir diziye başlayıp 5 reyting almasını sağlamak o kadar zor ki, başka bir kanal seyircisi garantili bir işi almak isteyebilir. Ben Akyaka'da sete gelen otobüsleri görünce dizinin bitişinin bu seyirciyi çok üzeceğine şahit oldum. Zira, bugün Pazar ve 2 bin kişi seti ziyarete gelmiş. Üstelik başka şehirlerden gelen kişilerle fotoğraf çektirmekten çekim yapmakta zorlanıyorlar. Sonuçta, Güzel Köylü adı gibi güzel ve samimi bir işti. Sektöre Berk Cankat, Toygan Avanoğlu, Uğur Biçer gibi genç ve yetenekli isimler kazandırdı. Aynı ekip yapacağı her işte farkını ortaya koyacaktır. Benim de tanışmaktan ve birlikte vakit geçirmekten çok mutlu olduğum Güzel Köylü ekibinin eline, emeğine ve duygusuna sağlık. Dizi sektörünün kötüye gittiği bir dönemde 52 bölüm ekranda olmak ve zirvede kalmak herkesin harcı değildi. Yazıyı dizinin Bünyamin'inin bir sözüyle bitiriyorum: “Güzel Köylü bitti yaaa.” 


GÜZEL KÖYLÜ DİZİSİNİN KONUSU
Güzel Köylü, başrollerini Gizem Karaca, Berk Cankat ve Mehmet Ali Nuroğlu'nun paylaştığı, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan'ın, senaristliğini Baykut Badem ile Filiz Ekinci'nin, yapımcılığını ise Faruk Turgut'un üstlendiği, 2014 yapımı Star TV dizisi. Dizide yaşadığı talihsiz olaylar sonuncunda İstanbul'dan Güzelköy'e yerleşen Gül isimli genç bir kızın hikayesi anlatılmaktadır. İlk bölümü 25 Haziran 2014 akşamı ekrana gelmiştir.

 

Etiketler:
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler