YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Gözaltına alındığın gün küfrettim"
"Gözaltına alındığın gün küfrettim"
"Gözaltına alındığın gün küfrettim"
09 Temmuz 2008 / 08:33 Güncelleme: 09 Temmuz 2008 / 00:00

SKY Türk sunucusu Saynur Tezel programına konuk ettiği Erol Mütercimler'in Ergenekon'dan gözaltına alınmasıyla ilgili nasıl tepki gösterdiğini canlı yayında anlattı.


Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılanlara ekranlarını ardına kadar açan kimi kuruluşlar Ergenekoncu olmakla suçlanan isimleri el üstünde tutuyorlar. Eski asker, akademisyen ve yazar Erol Mütercimler gözaltı sürecini SKY Türk televizyonunda katıldığı canlı yayında anlattı.


Ders verdiği üniversitede bir öğrencisinin "Hocam sizin tutturduğunuz ders notlarını da imha edeyim mi? Babam onları yok et dedi. Beni de Ergenekon'la ilişkilendirirler mi?" diye sorduğunu söyleyen Mütercimler, "O an yer ayağımın altından kaydı. Dünya başıma yıkıldı." dedi. Bu sözler üzerine kendinden geçen ve ekranda olduğunu unutan sunucu Saynur Tezel, gözaltılara tepkisini tuhaf cümlelerle ifade etti.


"SİZ GÖZALTINA ALININCA AĞZIMA GELENİ SÖYLEDİM"


Saynur Tezel,büyük bir marifetmiş gibi Mütercimler'e dönerek "Senin gözaltına alındığın gün ağzıma geleni söyleyip küfrettim, bununla da yetinmedim; serbest bırakıldığın gün de sevincimden küfrettim. Sayın savcılara buradan söyleyim. Olayla ilgili olarak benim de ifadelerim var" dedi.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler