YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görüş Farkı Meclis'teydi
Görüş Farkı Meclis'teydi
05 Mayıs 2010 00:49
Anayasa Değişiklik Paketi görüşmeleri tüm hızıyla devam ediyor. Televizyon kanalları gelişmeleri sıcağı sıcağına takip etmek için Meclis bahçesine adeta üs kurdu. Kanal a da Meclis'ten gelişmeleri an be an takip ediyor.

Anayasa Değişikli Paketi Meclis'te görüşülüyor. Kanal a erkaranlarının ilgiyle izlenen programı Görüş Farkı Türk siyasetinin en hareretli günlerinden birinin yaşandığı Meclis'teydi. Bütün maddeler firesiz geçerken Anayasa Değişiklik Paketinin parti kapatmayla ilgili 8. maddesi AK Partili milletvekillerinin oylarına  takıldı ve düştü. Bu gelişmeden sonra değişiklik paketine ve demokrasi anlayışına dair bir çok görüş gazetelerde, televizyon ekranlarda tartışıldı ve tartışılıyor.

Ömer Şahin'in sunduğu Görüş Farkı, Kanal a Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın da katkılarıyla iktidar, ana muhalefet ve muhalefet milletvekillerine son gelişmeleri sordu.

Programın ilk konuğu BDP milletvekili Sırrı  Sakık,  "Biz ilk günden beri uzlaşma için çaba harcadık. AK Partiye çalışmalarımızı sunduk. İktidar partisi bize hiç dönmeyip adeta bizi yok saydı. 12 Eylül'ün getirdiği siyasi partilerle ilgi demokrasi dışı uygulamalar AK Parti gibi sürekli 12 Eylül anayasasını eleştiren bir partinin milletvekillerince ret oyu kullanılması çok manidardır." dedi.

Programın bir diğer konuğu  AK Partili Cemil Çiçek ise, "Dünyaya rezil olmamak için demokratik sürecimizi geliştirmek isterken ve bunun için olumlu adımlar atarken parti kapatma gibi demokrasiden uzak bir anlayışının aynı kalmasını kabul edemeyiz. BDP'nin parti kapatma konusundaki tavrı tabanının sesi değildir. BDP'li vatandaş da terörün bitmesini, hakların şiddetle değil siyasal arenada çözülmesini istiyor ." ifadesini kullandı.

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Türkiye'de demokratikleşme adına çok ciddi adımlar atıldığını ve Anayasa Değişikliği Paketi Oylaması gibi Türkiye'nin kaderini belirleyecek süreçlerde Tunceli'deki hain saldırılar gibi, olumlu gelişmeleri sekteye uğratmak isteyenlerin her zaman olduğunu ve olabileceğini belirtti

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler