YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gırgır dergisi kapatıldı
Son sayısında yayınladığı bir karikatürle kamuoyunda büyük tepki toplayan Gırgır Dergisi, kapatıldı.
Gırgır dergisi kapatıldı
17 Şubat 2017 / 13:56 Güncelleme: 17 Şubat 2017 / 17:32

Yayıncı şirketin avukatı, "Buna sebep olan çizer ve çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Son sayısında yayınladığı Hz. Musa'ya hakaret eden karikatürle kamuoyunda büyük tepki toplayan, Sözcü'yle beraber bedava dağıtılan Gırgır Dergisi, yayıncı şirket tarafın bugünden itibaren kapatıldı. Peygambere küfür ve hakaret eden Gırgır, artık satılmayacak.

Yayıncı şirketin avukatı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Gırgır dergisinin son sayısında yayınlanan hoş olmayan karikatür nedeniyle yayıncı şirket Gırgır dergisinin kapatılmasına ve dergide çalışanların tamamının işten çıkarılmasına karar vermiştir. Bu karikatürün yayınlanması en başta toplumumuzu rahatsız ettiği gibi, yayıncı şirketi de çok rahatsız etmiştir. Karikatürün firmayı zor durumda bırakmak amacıyla kötü niyetli çalışan kişi veya kişiler tarafından yayınlandığını düşünüyoruz. Kasti bir tutum söz konusudur. Dini değerlerin aşağılandığı bu karikatür kötü niyetli bir tutumla çizilerek, yayıncı şirkete danışılmadan, adeta gizlenerek, son anda habersizce yayına verilmiştir. Bunu yapan çalışanlar dini değerleri aşağılamak suretiyle suç işlemiştir. Buna sebep olan çizer ve çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız.”

 // Mutlu
Hz. Musa'nın Mısır'dan çıkardığı kavmi, zoru görünce terbiyesizlik ve saygısızlık yapmıştır. Muhtemelen küfür de etmişlerdir Allah'ın kendilerine kurtarıcı olarak gönderdiği peygambere. Ama bunu komiklik olsun diye karikatürize etmek, o dönem Allah'ın peygamberine yapılan saygısızlıkla eşdeğerdir bence. Unutulmamalıdır ki, Allah bu kavmi şehit ettikleri peygamberler ve bu terbiyesizlikleri yüzünden lanetlemiştir....
17 Şubat 2017 16:59
 // Çorumlu Vatanperver
Acaba Hz. Muhammed sav içinde aynı hassasiyeti gösterirler miydi?! Peygamber ayrımı yapmıyorum kimse yanlış anlamasın!...
17 Şubat 2017 16:37
kınıyorum
 // muradi Kürdi
Lanet olsun size allah belanızı versin...
17 Şubat 2017 15:43
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler