YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Gazetecileri tartaklamak kimsenin haddine değildir
'Gazetecileri tartaklamak kimsenin haddine değildir
25 Nisan 2015 22:39
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dikmen, "Bir toplantıda gazetecilerin görev yapmasını engellemek, bunu daha da ileri taşıyıp gazetecileri tartaklamak, kimsenin haddine değildir" dedi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, MHP'nin İzmir'deki milletvekili adaylarının tanıtımı sırasında bir gazetecinin bazı partililer tarafından darbedilmesine ilişkin, "Halka ve basına açık bir toplantıda gazetecilerin görev yapmasını engellemek, bunu daha da ileri taşıyıp gazetecileri tartaklamak, kimsenin haddine değildir" değerlendirmesinde bulundu. 

Dikmen, yaptığı yazılı açıklamada, MHP İzmir İl Teşkilatı'nın İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde "Bizimle Yürü İzmir" sloganıyla düzenlediği milletvekili aday tanıtım toplantısında "gazetecilerin üzerine yüründüğünü" belirtti.

Toplantıda kadın gazetecilere sözlü tacizde bulunulduğunu, Yeni Asır gazetesi muhabiri Fatih Abacıoğlu'nun odaya çekilerek tartaklandığını, bir kadın muhabirin tehdit edildiğini öne süren Dikmen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Basına ve halka açık bir toplantıda bu kadar çirkin olayın üst üste gerçekleştiğine ve ilgililer tarafından hiçbir şekilde engellenmediğine ilk kez tanık oluyoruz. Birkaç kendini bilmez tarafından yapılan bu saldırıyı her ne kadar tüm partiye mal etmek istemesek de bu çirkin olayı kınıyor, parti yöneticilerinin bu olaya karışan kişiler hakkında bir an önce gereğini yapmasını bekliyoruz. Halka ve basına açık bir toplantıda gazetecilerin görev yapmasını engellemek, bunu daha da ileri taşıyıp gazetecileri tartaklamak, kimsenin haddine değildir."

EMD İzmir Şubesi'nden de kınama 

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi üyeleri Abacıoğlu'nun darbedilmesini kınayarak, "Bizler, gazetecilik mesleğinin gereği olarak kamuoyunu aydınlatma görevini yerine getirmeye devam edeceğimizi de kalın çizgilerle vurguluyoruz" ifadesini kullandı. 

İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İnmez de gazetecilerin aday tanıtım toplantısına haber yapmak ve kamuoyunu aydınlatmak amacıyla gittiğini kaydederek, "Görevini yapan arkadaşımız Fatih Abacıoğlu'na ve diğer gazetecilere yapılan bu saldırıyı İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği olarak kınıyoruz." görüşünü paylaştı. 

 

AA

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler