YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazeteciler Cemiyeti'nden polis şiddeti açıklaması
Gazeteciler Cemiyeti'nden polis şiddeti açıklaması
11 Eylül 2013 11:16
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, Taksim'deki eylemler sırasında polisin gazetecilere kalkan ve plastik mermiyle müdahale ettiğini belirterek, gazetecilere yapılan polis şiddetinin olağan hale gelmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

İstanbul, Ankara ve İzmir’deki eylemleri izleyen gazetecilere polislerin kalkanla, plastik mermiyle müdahale ettiğini ileri sürenTGC Yönetim Kurulu, olayların sorumlularının en kısa sürede bulunmasını ve cezalandırılmasını istedi.

TGC Yönetim Kurulu’nun açıklaması ise şu şekilde: “Gezi Parkı olaylarında 100’e yakın gazetecinin yaralanması ve gözaltına alınmasıyla zirveye ulaşan polis şiddetinin sürüyor olmasını kınıyoruz. Son olarak dün Ankara, İzmir ve İstanbul’daki toplumsal olayları izleyen gazetecileri kalkan ve plastik mermiyle müdahale ederek çalışamaz duruma getiren polisler hakkında işlem yapılmasını ve sorumluların cezalandırılmasını istiyoruz. Meslektaşlarımıza da geçmiş olsun diyoruz. Polis şiddetinin cezasız kalmaması için meslektaşlarımızın suç duyurusunda bulunmasını istiyor ve gerekli hukuksal desteği vereceğimizi duyuruyoruz.”

 

CİHAN

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler