YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fehmi Koru ve Erdoğan arasındaki söz düellosunda s
Fehmi Koru ve Erdoğan arasındaki söz düellosunda s
Fehmi Koru ve Erdoğan arasındaki söz düellosunda s
10 Kasım 2008 / 10:06 Güncelleme: 10 Kasım 2008 / 00:00

Yeni Şafak gazetesi yazarı Fehmi Koru’nun “Erdoğan iktidara geldiğinde Obama’ydı, şimdi Bush’u andıran politika izliyor” şeklindeki eleştirisine Başbakan Erdoğan “...Güya biz iktidara gelirken Obama gibi gelmişiz, şimdi Bush olmuşuz. Sevsinler seni, yazıklar olsun. Biz ne Obama’yız, ne Bush’uz. Biz biziz. Bizi kimse kimseye benzetmesin” sözleriyle tepki göstermişti.


BAŞBAKAN'IN ÜSLUBU BÖYLE


Fehmi Koru, -Başbakan’ın bu tepkisini, “Tayyip Erdoğan’ın üslubu bu” sözleriyle değerlendirdi. TRT’deki ’Politik Açılım’ programına katılan Fehmi Koru, şunları söyledi: “Herkesin belli üslubu var. Tayyip Erdoğan’ın üslubu bu. Bu üslubun arkasında bizleri olağanüstü rahatsız edici bir şey aramamak lazım. Kendisini eleştiren insanlara kamuoyu önünde eleştiri yöneltiyor ama AK Parti 2007 seçimlerinde çok önemli bir beklentiyi bende doğurdu. Yüzde 47 oy aldı. Türkiye’de ciddi sıkıntılara sebep olan Güneydoğuda, DTP gibi bir parti varken esas oyları AK parti aldı. Bu bana şunu düşündürdü, eğer belli merkezleri alırsa Güneydoğuda, belki de o zaman bu sorunun temelden çözümü için daha büyük sorumluluklar taşıyacaktır. Böyle bir umut içinde olan insan olarak 29 Mart’taki yerel seçimleri çok önemsiyorum.


AK partinin son söyleminin yanlış anlamalara sebep olacağını söylüyorum. Fazlaca AK partili bir tutum içinde böyle bir değerlendirmeyi yapmıştım. Benim yaptığım tespitten ibaret. Bunu yaptıran Genelkurmay Başkanı’nın açıklaması sonrası ’Ben buradayım, ben safımı belli ettim’ demesiydi. O noktadan sonra adım adım böyle bir yere gelindi. Kürt sorununun adını koyan partidir AK parti. Bir takım hukuki değişiklikler getirmiştir. TRT 24 saat Kürtçe yayın hazırlığı yapıyorsa bunun sahibi AK Parti’dir.”


-----------------------------------------------------------------


Bakın Fehmi Koru Ak Parti’yi nasıl topa tuttu!


“AK Parti Kürt sorunu, insan hakları ve demokrasi noktasında kendi çizgisinden saptı”


-------------------------------------------------------------------------------

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler