YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fehmi Koru: "HDP de MGK'ya girsin"
Fehmi Koru: "HDP de MGK'ya girsin"
21 Ağustos 2015 04:24
Gazeteci Fehmi Koru, HDP'nin geçici hükümette İçişleri veya Milli Savunma bakanlıklarında bulunması gerektiğini söyledi.

Habertürk ekranlarında yayınlanan ve Ece Üner'i sunduğu Enine Boyuna programında "terör ve siyaset" konuşuldu.

Fehmi Koru, HDP'li ve MHP'li vekillerin Meclis'te aynı yemekhanede yemek yediklerinden, koridorlarda sohbet ettiklerinden fakat aynı hükümette bulunmak istemediklerinden bahsetti.

İÇİŞLERİ HDP'YE VERİLSİN

Koru, devamında "Toplum olarak biliniyor ki eğer seçim hükümeti kurulur, HDP içinde yer alırsa Milli Güvenlik Kurulu'nda bulunan bakanlar (Adalet, Millî Savunma, İçişleri, Dışişleri Bakanları) o partiden atanmayacak. Tam tersini yapmak lazım. Bulunsunlar gelsinler, görsünler" diye konuştu.

Bu sırada güvenlik uzmanı Metin Gürcan, araya girerek, "İçişleri HDP'ye; Dışişleri MHP'ye verilsin" dedi.

Sözüne devam eden Fehmi Koru şunları söyledi:

SİYASETEN GÜÇ KAZANDIRMANIZ LAZIM

"Ben bunun denenme amaçlı değil, tam tersine doğallığa davet amaçlı bir fikir olarak söylüyorum. Yani netice itibariyle toplumun belli kesimi eğer PKK'yı bir etnik kimliğin temsilcisi haline dönüştürmek istemiyorsanız, o etnik kimliğin siyasetin içinde kendisini ifade edebilecek bir güce dönüştürmeniz lazım"

 

 

Etiketler: ,
demirtaş kim?
 // mustafa
Kürtlerin içinden çıkmış halk adamları tarafından kurulan bir parti olsa hdp haklısın hocam. Ahmet Türk'ün ayağı kaydırılınca bir şekilde parti başına gökten zembille inmiş gibi başkan olan demirtaş'a güven olur mu?

Parti zaten doğal değil ki, Kürtler için ne yapıldıysa hepsini yakıp yıkanlara öpücük atıyor....
21 Ağustos 2015 Cuma 06:31
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler