YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fatih Altaylı'dan ateiste öksürten soru
Yeni kurulan Ateizm Derneği'nin tanıtımının yapıldığı Teke Tek programında Fatih Altaylı'dan ateistlere ilginç bir soru geldi. Tolga İnci öksürük krizine girdi.
Fatih Altaylı'dan ateiste öksürten soru
23 Nisan 2014 / 09:27 Güncelleme: 23 Nisan 2014 / 09:35

Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına iki ateist konuk oldu. 

Kurulan Ateizm Derneği'ni temsilen Kurucu Başkan Tolga İnci ve Kurucu Üye Selin Özkohen'in katıldığı programda derneğin tanıtımı yapıldı. 

Altaylı ne demek istedi?

Fatih Altaylı'nın, programın başında "muhafazakarlaşan ve herkesin inançlarını yarıştırdığı Türkiye'de uzun zaman sonra farklı bir ses çıktı" şeklindeki cümlesi sosyal medyada yadırgandı. 

Hani yaşam tarzına müdahale vardı?

Öte yandan, sosyal medyada programla ilgili "hani muhafazakarlaşıyorduk, yaşam tarzına müdahale ediliyordu, bizzat devletten izin alınarak ateizm derneği kurulmuş" şeklinde yorumlar yapıldı. 

Altaylı'dan ateiste ilginç soru: Yusufun da etkisiyle

Ancak programın en ilginç anlarından biri Altaylı'nın iki ateist isme sorduğu soru anında yaşandı. 

Altaylı, "kimi insanlar var ki, dini ritüelleri hayat boyu yerine getirmeyip, ömrünün sonunda 'ya acaba öbür tarafta da bir şey varsa, orada da bir problem çıkmasın' diyerek ömrünün sonunda biraz yusufun da etkisiyle inancı artıyor. Bu korkunun sizlerde tezahür etmeyeceğini söyleyebilir misiniz ileri dönemlerde. Veya edenler olabilir mi? Derneğinizden istifa edenler olabilir mi ileriki yıllarda" dedi. 

Selin Özkohen: Yine de büyük konuşmamak lazım

Bu sorunun ardından iki ateist de önce kahkaha attılar, ardından Tolga İnci öksürük krizine tutuldu. Soruyu Selin Özkohen cevapladı: 

Şöyle açıklayabilirim. Birçok kişi zaten hayatı boyunca kesin bir cevaba varamadan hayatına geçiriyor. 

Ben öyle olan bir ateist görmedim ama ateistlerde bu durum görülebilir. İmkansız değildir, zaten büyük konuşmamak lazım. Herkesin fikri değişebilir ama bende olacağını düşünmüyorum açıkçası. 

İşte o  anlar:

Stargazete

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler