YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ezan sesi ile göbek atmaya ceza!
Ezan sesi ile göbek atmaya ceza!
05 Ekim 2013 09:29
Charlie'nin Melekleri, ezan sesi eşliğinde göbek dansı yapınca Star TV'ye ceza geldi.

Ünlü TV dizisi ve sinema filmi ''Charlie'nin Melekleri'' oryantal dans müziği ve ezan sesi eşliğinde göbek dansı yapınca, RTÜK'ten ceza geldi. RTÜK filmdeki bu sahneler nedeniyle Star TV'ye uyarı cezası verdi.

Gazeteport'un edindği bilgiye göre RTÜK toplantısında 5 Temmuz 2013 günü yayanlanan Charlie'nin Melekleri adlı film ele alındı. Hazırlanan raporda '' Filmdeki bir sahnede, oryantal dans gösterisi sırasında ezan sesi duyulmaktadır. Charlie'nin melekleri dansöz kıyafetleriyle bir kişinin önünde oryantal dans gösterisi yapmakta, bu sırada onları izleyen kişi de içki içmektedir'' denildi.

RTÜK üyeleri de, ''Ezan; oryantal dans müziğinin bir parçası haline getirilerek müzikle bütünleştirilmiş,, Müslümanlarca kutsal olan ezan bir dans çeşidi ile iç içe kullanılarak, insanların inandığı değerler incitilmiştir'' görüşünde birleşti. Yasada yer alan ''Toplumun millî ve manevî değerlerine aykırılık'' gerekçesiyle, Star TV'ye uyarı cezası verdi. İhlalin tekrarı halinde para cezası uygulanacağı da bildirildi.

00:44
 // DÜNYANIN EN GADDAR ADAMI
1 hafta sonra: ya tamam, filmlerde de, bir hafta 2 sn de geçiyor. Hikayenin devamı:
327 ci la havle'den sonra, boyun kenarımdaki acı bir yanmanın siniriyle, kaltım ışığı yaktım. Duvarları santim santim taradım ama o sivrisineği bulamadım. En sonunda tavanda asılı olarak durduğunu fark ettim. Aldım 1 kg 250gr kpss kitabını, buuum diye, hain s.sineğe vurdum. Bizim sineğin kanımla renklenen fotokopisi çıkmıştı kitapta. Kpss soru kitabı ilk defa işe yaramıştı.
KISSADAN HİSSE: Demokrasi ve özgürlük yemini etmiş bir hükümeti provoke etmek için, bu gibi dengsizlikleri çok göreceğiz. Ben sözümden döndüm ama, hükümet asla dönmemelidir. Bu edepsizler, o sivrisinek gibi haysiyetli değil çünkü. S.sinek yumurtlamak için, bunlar ise, fitne için, yasakçılık için var....
06 Ekim 2013 00:44
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler