YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ESTÖ savcılarından Dündar'a şok suç duyurusu
Özel yetkili savcılar, Uğur Dündar ve avukatı hakkında suç duyurusunda bulundu
ESTÖ savcılarından Dündar'a şok suç duyurusu
13 Nisan 2009 / 18:29 Güncelleme: 13 Nisan 2009 / 00:00

Gazeteci Uğur Dündar bir süre önce "Ergenekon" savcılarını HSYK'ya şikayet etti. Dilekçede kendilerine "hakaret edildiğini" öne süren savcılar da Dündar hakkında suç duyurusunda bulundu!


“Ergenekon” soruşturmasını yürüten özel yetkili cumhuriyet savcılarının,  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) sunulan şikayet dilekçesinde kendilerine “hakaret edildiği” gerekçesiyle gazeteci Uğur Dündar ve avukatı Vural Ergül hakkında suç duyurusunda bulundukları belirtildi.


Uğur Dündar hakkında suç duyurusunda bulundukları öğrenilen soruşturma savcılarının, ikinci iddianamede yer almasına ilişkin canlı yayında söylediği sözler nedeniyle değil, avukatı aracılığıyla HSYK'ya sunduğu şikayet dilekçesinde “hakaret” sözcükleri kullanıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundukları öğrenildi.


Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunun, Dündar'ın avukatı Vural Ergül hakkında da yapıldığı ifade edildi.Yine soruşturma savcılarının, Dündar'ın HSYK'ya sunulan dilekçesindeki iddialara haberlerinde yer veren 3 gazete hakkında da Bakırköy, Şişli ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıkları'na suç duyurusunda bulundukları kaydedildi. AA


Uğur Dündar savcıları HSYK'ya şikayet etti


 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler