YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzurum'da kutup soğukları başladı
Erzurum'da kutup soğukları başladı
10 Kasım 2007 11:44
Erzurum'da kutup soğukları başladı

Doğu Anadolu bölgesinde mevsimin en soğuk gecesi sıfırın altında 16 dereceyle Erzurum'da yaşandı.
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerine göre, gece ölçülen en düşük hava sıcakları sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 16, Ardahan'da 8, Kars'ta 6, Ağrı'da 4, Erzincan'da da 2 derece oldu. Dün yoğun kar yağışının yaşandığı Erzurum'da kar kalınlığı ise 9 santimetreye ulaştı. Yarın aralıklı kar yağışının beklendiği bölge, salı günü yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

Çanakkale:
Kuzey Ege'de etkili olan lodos nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada'ya deniz ulaşımı yapılamıyor. Şiddetli rüzgar, Gökçeda-Kabatepe ve Bozcaada-Geyikli arasındaki araba vapuru seferlerinin geçici olarak durdurulmasına neden oldu. Öte yandan, Çanakkale-Eceabat, Gelibolu-Lapseki araba vapuru seferleri, sorunsuz olarak sürdürülüyor.
Rüzgarın şiddetini düşürmesi halinde, geçici olarak durdurulan araba vapuru seferlerinin normale dönmesi bekleniyor.

İstanbul:
Kadıköy'de lodos nedeniyle kayalara çarpan tekneden denize atlayan 5 kişi kurtarıldı. Burgazada'dan dönen bir şirkete ait "Sunstar" isimli tekne, Kalamış Marina'ya 40-50 metre kala arızalandı.

Lodos nedeniyle kayalara çarpan teknedeki kaptan Ali Sefa Özbakır, Murat ve Belgin Koçak çifti ile Mustafa ve Leyla Saban çifti denize atladı. Kazayı fark eden görgü tanıklarının durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ve özel bir arama-kurtarma ekibince kurtarılan 5 kişi, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazazedelerin sağlık durumları iyi.
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler