YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ertuğrul'dan tarihi ders: Bayrağı yerde bırakmadı
Diriliş Ertuğrul'un dün yayınlanan bölümüne, Ertuğrul'un Kayı bayrağını indiren Tuğtekin'e tepkisi damga vurdu. Ertuğrul, Tuğtekin'e bayrağın değerini anlatan ders niteliğinde bir karşılık verdi. İşte o bölümden görüntüler...
Ertuğrul'dan tarihi ders: Bayrağı yerde bırakmadı
12 Kasım 2015 / 07:55 Güncelleme: 12 Kasım 2015 / 08:23

Diriliş-Ertuğrul'un yeni bölümünde, Ertuğrul'un Kayı bayrağını indiren Tuğtekin'e tepkisi geceye damga vurdu.

TRT'nin sevilen dizilerinden Diriliş - Ertuğrul'un 33. bölümünde, Kayıların, yanlarına sığındıkları obada bayraklarını dikmesine sinirlenen Tuğtekin, Kayı bayrağının birini önce çiğnedi, sonra da diğer gönderdeki bayrağın ipini kesti.

O anda bayrağı düşmeden yakalayan Ertuğrul, Tuğtekin'e bayrağın değerini anlatan ders niteliğinde bir karşılık verdi.

33. bölümün özeti:

Diriliş Ertuğrul'da giderek büyüyen Moğol tehdidi obada yeni bir huzursuzluğa da kapıları aradı. Kayılar'ın obaya ihanet edeceğine kendisini inandıran Tuğtekin, Ertuğrul'dan intikam alma hesapları yapar. Tüm bunların farkında olan Ertuğrul ise Tuğtekin'i tüm obanın önünde küçük düşürecek bir plan yapar.

Kayı bayrağı asılır ama...

Kayılar'ın otağının hemen önüne çekilen Kayı bayrağı, Tuğtekin'i çileden çıkarmaya yeter. Alpları ile birlikte otağa gelen Tuğtekin, göndere çekilen bayrağı indirir ve ayaklarının altına alır. Tüm bu olup bitenlere Kayılar'ın tepkisi ise sert olur.

Ertuğrul ders verir

Tuğtekin'in bu hamlesi Ertuğrul'a benzersiz bir fırsat sunar. Düşmek üzere olan bayrağı yere düşmeden yakalayan Ertuğrul, Tuğtekin'i çileden çıkaracak bir ders verir.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler