YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ertuğrul ve Alpleri Alamut kalesini fethetti
Kurdoğlu’nun ölümünün ardından tapınakçılara yönelen Ertuğrul ve Alpleri Alamut Kalesi’ni fethetti.
Ertuğrul ve Alpleri Alamut kalesini fethetti
04 Haziran 2015 / 02:30 Güncelleme: 04 Haziran 2015 / 08:07

TRT’nin sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul 24. bölümüyle yine nefesleri kesti.

Tapınakçıların yardımıyla Kayı Obası’nda darbe yaparak kendisini bey ilan eden Kurdoğlu’nun ölümünün ardından iç tehditlerden kurtularak tapınakçılara yönelen Ertuğrul ve Alpleri Alamut Kalesi’ni fethetti.

Kurdoğlu’nun ölümünden sonra, Süleyman Şah ve oğulları, İslam Alemi’nin başına bunca fitne, fesat ve bela musallat eden bu iblis güruhunun halline karar vermesinin ardından Ertuğrul ve Alpleri yola koyuldu. Üstelik bu kez toyda itiraz eden, hainlik eden de yoktu.

Kayılar, hiç yaşamadıkları tehlikeli bir tecrübeye doğru yola çıktı, bozkırın yiğit savaşçıları ilk kez bir kaleye saldıracaklardı. Bu onlar için bir ölüm kalım savaşıydı.

Ellerinde güvenebilecekleri imanlarından ve pusatlarından başka iki şey vardır; Biri İsodora’nın ölmeden evvel onlara getirip verdiği, kaleyle bağlantısı olan dehlizin krokisi, diğeri de İbn Arabi’nin müridi olarak Ömer adını alan yiğit savaşçı.

Ömer, kimliğini saklayarak içeriden onlara destek oldu fakat kalenin tapınakçıların lideri Titus’a yakalanmasının ardından şehit oldu.

Tapınakçıların, keçi kokan çoban sürüsü olarak gördükleri Kayılar, kaleyi bir anda kuşattı ve İslam dünyasına büyük zulümler yapan haçlıların beyin takımı olan Tapınakçıları kendi kalelerinde fare gibi kapana sıkıştırarak, Kayı Obası sancağını kaleye dikti.

Tapınakçıların kalesinin fethedilmesinin ardından Kayı sancağını diken Ertuğrul, tekbir getirmeye başlayıp Alpleri de eşlik edince dakikalarca tekbir sesleri yükseldi.

 // Yılmaz
Bir fethde inş.8 haziranda gercekleşecek...
04 Haziran 2015 16:49
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler