YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ertuğrul Özkök, mezarlıkta bakın nasıl hoca oldu!
Ertuğrul Özkök, mezarlıkta bakın nasıl hoca oldu!
Ertuğrul Özkök, mezarlıkta bakın nasıl hoca oldu!
13 Mart 2009 / 15:38 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Çetin Emeç'in anma törenine hoca gelmeyince Hürriyet Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök kendi iPhone'undan Fatiha suresi dinletti.


Özkök'ün bu hareketi yeni bir tartışmayı daha alevlendirdi. Peygamber zamanında ölünün ardından mezarlıkta sure okunmadığını söyleyen ilahiyatçı Süleyman Ateş "bunlar din değil, Fatiha'nın anlamına bakın. Ölüyle alakası bile yok" dedi.


Uğradığı silahlı saldırı sonucu 19 yıl önce hayatını kaybeden Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç için dün Zincirlikuyu Mezarlığı'nda bir anma töreni düzenlendi.


Emeç'in ailesinin, gazetecilerin ve arkadaşların katıldığı törenin sonunda ilginç bir olay yaşandı.


HOCA GELMEDİ ÖZKÖK İMDADA YETİŞTİ


Konuşmalar yapılmış artık dua faslına geçilmişti ki Kur'an okuyacak hocanın törene gelmediği anlaşıldı. Herkes "E ne olacak şimdi?" diye birbirine bakıyordu. Fakat Özkök çoktan bir çare bulmuştu. IPhone'unu çıkardı ve "play" tuşuna bastı. Cihazdan Fatiha Duası'nın sesi yükseldi.


FATİHA'YI ERCAN SAATÇİ YÜKLEMİŞ


Özkök o anı şöyle anlattı:


"Anma törenine hocanın gelmediğini anladık. Aramızdan biri duayı okutsun diye düşündük. O da olmadı. Benim de telefonuma damadım Ercan (Saatçi)  'fatiha' kaydetmişti. O aklıma geldi. Ben de onu dinlettim" dedi. (Gazeteciler.com)MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler