YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan köşe yazarına dava
Erdoğan'dan köşe yazarına dava
12 Nisan 2010 13:19
Kütahya'nın Simav ilçesinde bir yerel gazetenin köşe yazarı Mustafa Arıgümüş, yazısında yer verdiği fıkrayla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla 11 ay 20 gün hapisle cezalandırıldı. Hakim, cezayı erteledi.

Simav Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Simav'ın Sesi gazetesinin Yazı İşleri Müdürü ve köşe yazarı Mustafa Arıgümüş katıldı. Savunmasını yapan Arıgümüş, internetten aldığı söz konusu fıkranın, 28 Aralık 2009'da gazetedeki köşesinde yayımlandığını ve bu fıkraya internetteki birçok sitede yer verildiğini belirterek, ''Kesinlikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret kastım yoktur'' dedi.

Cumhuriyet Savcısı Ali Toksöz, mütalaasında, Arıgümüş tarafından yazılan köşe yazısının, Başbakan Erdoğan'ın icraatlarıyla ilgili eleştiri amaçlı olduğunu söyledi.

Bu yazıdaki fıkrayla Arıgümüş'ün, ''basının sahip olduğu eleştiri hakkını aştığı, hakaret, şeref ve saygınlığı rencide edecek nitelik taşıdığını'' ifade eden Toksöz, ''kamu görevlisine karşı görevinden dolayı basın yoluyla hakaret'' suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Hakim, Arıgümüş'ün ''alenen kamu görevlisine hakaret'' suçundan 11 ay 20 gün hapisle cezalandırılmasına, daha önce herhangi bir suç işlememiş olması göz önüne alınarak bu cezanın ertelenmesine ve 5 yıl denetimli serbestlik tedbirine tabi tutulmasına hükmetti.

Arıgümüş hakkında köşe yazısında Başbakan Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla 29 Aralık 2009'da kamu davası açılmıştı.

A.A.

DEREYİ GÖRMEDEN PAÇAYI SIVAMAK !
 // BATUHAN
Söz konusu fıkrayı görmeden Sn.Başbakanın avukatlarının açtığı dava nedir nasıldır onu şahsen haklı veya haksız bulamam ! Görüpte değerlendirmek lazım !....
17 Nisan 2010 09:42
Demekki dişlerine göre birisiymiş...
 // ibrahim çelikoğlu
Ne hakaretler eden var.Vatandaş olduğundan ötürü saldırılara şahit oluyoruzda;Vatandaş,Kamu görevlisi,insan hakkı,anayasa diyen çıkmıyor.Adamına göre muamele.Dayı ve dayısı olanların önünü kesmek mümkün değil.Öyle veya böyle;Zamanı gelince yola koyuyorlar......
16 Nisan 2010 20:16
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler