YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Enver Aysever Cuma namazı düzenlemesini hazmedemedi
Enver Aysever, "Cuma düzenlemesi yapılsa bile, ki bunu deneyecekler, kimse uymamalıdır" diyerek skandal bir çağrı yaptı.
Enver Aysever Cuma namazı düzenlemesini hazmedemedi
06 Ocak 2016 / 01:12 Güncelleme: 06 Ocak 2016 / 08:49

Başbakan Davutoğlu'nun bugün grup toplantısında açıkladığı Cuma namazına ilişkin genelge Başbakanlık tarafından yayınlandı. Genelge ile işyerleri namaz vaktinde tatile girecek.

Milyonları sevince boğan gelişme üzerine resmi Twitter hesabı üzerinden skandal değerlendirmelerde bulunan Enver Aysever, söz konusu düzenlemeye ağır ifadelerle tepki gösterdi.

Aysever, "Cuma düzenlemesi yapılsa bile, ki bunu deneyecekler, kimse uymamalıdır. Buna direnmek yurtseverliğin ölçüsüdür. Laiklik bizi birleştirir" provokasyonunda bulunarak, "Aleviye ibadethane dayatması yap, kendi meşrebine uygun din yarat ve buna da demokrasi de... Laiklik ekmektir, sudur. Karışmayın insanların nasıl inanacağına, düşüneceğine, ibadet edeceğine... Nasıl giyineceğine, nasıl üreyeceğine... Kimsiniz siz? Ne hakla?" ifadelerini kullandığı skandal bir açıklamada bulundu.

1-20160105211223.jpg

murad
 // murad
zavallı bu adam ...
06 Ocak 2016 Çarşamba 10:40
 // Yılmaz
Kendiside söylüyor aslında bırak enver milletin dini ile uğraşmayı isteyen gidiyor zaten kimse zorla cumaya gitmiyor kimseye dayatma yok.ama gidemeyenlerin maduriyeti gideriliyor...
06 Ocak 2016 09:33
 // Ömer
ateist ateistliğini, kemalist kemalistliği, Müslümanda Müslümanliğini yapmalıdır. Müslüman, düşmanına karşı dahi Islami kural ve kaideler dışına çıkmamalı ki Diğerlerinden! Farkı olsun....
06 Ocak 2016 08:14
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler