YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elif Şafak'ı yerden yere vurdu!
Elif Şafak'ı yerden yere vurdu!
17 Mart 2014 23:30
Yazar Elif Şafak’ın The Guardian’da “Geriye dönüş yok” başlıklı bir makale yazması ve Türkiye’yi dünyaya şikayet etmesine sinirlenen Usta gazeteci Bekir Hazar, “Ülkeyi şikayeti matah bir şey sanıyorlar” dedi ve canlı yayında veryansın etti.

Yazar Elif Şafak’ın son günlerde Türkiye’de yaşanan kaos ortamına ilişkin The Guardian’da “Geriye dönüş yok” başlıklı bir makale yazması ve Türkiye’yi dünyaya şikayet etmesine sinirlenen Usta gazeteci Bekir Hazar, “Ülkeyi şikayeti matah bir şey sanıyorlar” dedi ve canlı yayında veryansın etti.

A Haber'de gazeteciler Ergün Diler ve Bekir Hazar yönetiminde yayınlanan "Yaz Boz"da Elif Şafak'ın eleştirilen yazısıyla ilgili bir soru üzerine Hazar şu açıklamaları yaptı:

"Tek kelimeyle yazık ve ayıp!"

Dünyaya şikayet etme alışkanlığı var. Bunu matah bir şey zannediyorlar. Bu ülkeye hizmet ettiklerini sanıyorlar. Ben ülkemi İngiliz'e, Alman'a, Amerikalı'ya şikayet etmem, ben ülkemi överim. Ama isteyen şikayet etsin. Ben överim kardeşim, sövmem! Burada kavgamı yaparım, eleştiririm, yanlış varsa söylerim ama bir İngiliz'e, bir Alman'a, bir Amerikalıya, bir Fransız'a gitmem. Sen onların medyasında, televizyonunda, ekranında bu ülkeyi bu ay yıldızlı bayrağı taşıyan ülkeni eleştiriyorsan, sövüyorsan, yerden yere vuruyorsan ben sana derim ki: Yolun açık olsun! Yazık, ayıp yahu. Bu alışkanlıklardan vazgeçin artık. Dünyada bu ülkeyi övmek lazım, sövmek değil. Siyasilerimiz de İsrail'in çıkarlarını korumak için ABD'de kurulmuş think tank kuruluşlarında Türkiye siyasetini yerden yere vuruluyorlar. Sen siyasetçisin, milletvekilisin ne işin var orada? Türkiye'yi niye şikayet ediyorsun? İsrail yanlısı lobilerde Türkiye aleyhine yüzlerce Türk rapor hazırlıyor. Çok vahim.

"Bu tam bir müstemleke zihniyeti"

Ergün Diler ise konuyla ilgili şunları söyledi: "Bu müstemleke zihniyetidir. Sözü geçen hanımefendi için bir şey söylemiyorum, söylemem de isimlerle işimiz yok. Ama bu müstemleke zihniyeti. Biz millet olarak o kadar düşük bir seviyedeyiz ki İngiliz'e bizi şikayet edince sanki sopasını alıp cezalandıracak bizi sanılıyor. Bilinçaltında bu var.

00:13
 // memati
Bunlar ve bunungibiler türkiye düşmanları...
18 Mart 2014 00:13
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler