18 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın194,542
 • BIST94.541
 • Dolar4,7355
 • Euro5,5009
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2809
 • İstanbul21 °C
 • Ankara16 °C
 • İzmir24 °C
 • Konya17 °C
 • Adana22 °C
 • Antalya23 °C
 • Diyarbakır25 °C
 • Bursa19 °C
 • Kayseri18 °C
 • Kocaeli19 °C
 • Şanlıurfa24 °C
 • Gaziantep20 °C
 • İçel23 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
E-Devlet şifresi nereden alınır, unuttum
E-Devlet şifresi nereden alınır, unuttum
23 Aralık 2015 04:31
E-Devlet girişini yapmanız için bir E-Devlet şifrenizin olması şarttır. E-Devlet şifresini PTT'lerden alabilirsiniz. Peki E-Devlet şifresini neredeni nasıl alıpta, unutulduğunda ne yapılması gerekiyor? İşte ayrıntılar..

E-Devlet girişini yapmanız için bir E-Devlet şifrenizin olması şarttır. Aksi takdirde giriş işlemini gerçekleştirmeniz mümkün değil. Ancak bu şifreyi unuttum ne yapmalıyım diyorsanız haberimizin devamını inceleyiniz.

Günümüzün modern teknolojileri yaşamın her alanında insanların en büyük yardımcıları olarak öne çıkıyor. Yaşamın pek çok alanında önemli kolaylıklar ve avantajlar sunan modern teknoloji özellikle internete erişim konusunda sağladığı yeni nesil imkanlar ile internetin sağlayacağı tüm fırsatlardan yaşamın her alanında yararlanabilme imkanı sunuyor. Dijital platform üzerinde yer alan kamu kurumlarının online hizmet uygulamaları ise vatandaşın kamu işlemlerini yaparken de internetin sağlayacağı kolaylıklardan ve yeni nesil fırsatlardan yararlanabilmesine yardımcı oluyor. Günümüz modern Türkiye’sinin kamu işleyişinde önemli bir faktör haline gelen sanal devlet portalı e-devlet sistemi vatandaşa kamu işlemlerinde internet hız ve kolaylıklarını getiriyor. Akıllı teknolojiler ve daha pek çok ileri nesil teknoloji ile internete erişim sağlayabildiği her noktadan kamu hizmet uygulamalarını kullanabilmeye sanal devlet portalı ile ulaşabilen vatandaşlar, internet üzerinde yer alan bu geniş kapsamlı sanal devlet portalını son derece sık biçimde kullanıyor.
 
Vatandaşın sadece dakikalar içerisinde kamu işlemlerini yapabilmesine yardımcı olan sanal devlet portalı vatandaşın internet üzerinde yer alan tüm online kamu hizmet uygulamalarına tek bir portal üzerinden ulaşabilmesine yardımcı oluyor. Böylelikle vatandaş internet üzerinde yer alan kamu hizmet uygulamalarına ulaşabilmek için uğraşmak zorunda kalmıyor ki böylelikle çok daha hızlı ve çok daha pratik bir şekilde kamu kurumlarının online hizmet uygulamalarından yararlanabilme şansına sahip olabiliyor. Dijital platform üzerinde yer alan sanal devlet portalı e-Devlet sisteminde günümüzde modern teknolojisini dijital hizmetleri için en aktif şekilde kullanan her bir kamu kurumunun online hizmet uygulamasını bulmak mümkün oluyor. Vatandaş, internete bağlanabildiği her yerden sanal devlet portalı üzerinde yer alan kamu kurumlarının online hizmet uygulamalarını kullanarak, kamu işlemlerini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilme imkanına sahip olabiliyor.
 
Türkiye’de internet teknolojilerinin vatandaşa sundukları kamu hizmetlerinde en aktif şekilde kullanan her kamu kurumunun online hizmet sayfasının bulunduğu sanal devlet portalı e-Devlet sistemi yüksek güvenlikli sanal bir sistemdir. Özellikle de vatandaşın kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve adres bilgileri gibi son derece önemli vatandaşlık bilgilerini içeriyor olmasının yanı sıra vatandaşın sanal devlet portalı üzerinde gerçekleştireceği kamu işlemlerinin yasal geçerliliğinin bulunuyor olması nedeni ile dijital teknolojinin sunduğu en yüksek güvenlik yazılım ve sistemleri ile sanal devlet portalı e-Devlet sistemi üzerinde güvenlik oluşturuluyor. Böylelikle vatandaşlar internete erişim sağlayabildiği her yerden son derece gönül rahatlığıyla kamu kurumlarının online hizmet avantajlarından ve kolaylıklarından faydalanabilme fırsatına sahip olabiliyor. Günümüzün modern çağında gelişmiş ülkelerde vatandaşların kamu kurumları ile olan pek çok işlemini dijital kamu hizmetlerinden yararlanarak yapabilmeleri vatandaşların internet hız ve kolaylığında kamu işlemlerini gerçekleştirebilmeleri sağlanabiliyor.
 
Günümüzün modern çağında gelişmiş ülkelerde vatandaşların kamu kurumları ile olan pek çok işlemini dijital kamu hizmetlerinden yararlanarak yapabilmeleri vatandaşların internet hız ve kolaylığında kamu işlemlerini gerçekleştirebilmeleri sağlanabiliyor. Akıllı telefonlar veya bilgisayarlar aracılığı ile internete erişim sağlanabilen her yerden sanal devlet portalı e-Devlet sistemine turkiye.gov.tr adresinden son derece pratik bir şekilde erişim sağlanarak, kamu kurumlarının online hizmet uygulamalarından, kamu işlemlerini pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilme imkanına sahip olabiliyor. Kamu kurumlarının bu dijital hizmetlerini tek bir çatı altında bir araya getirmekte olan sanal devlet portalı e-Devlet sistemi üzerinden kamu işlemlerini gerçekleştirebilmek için kimlik doğrulama yapılması gerekiyor. Vatandaşlar dijital platform üzerinde turkiye.gov.tr adresinden erişim sağlayabildikleri sanal devlet portalında kimlik doğrulama işlemlerini ‘sisteme giriş’ sayfasından gerçekleştirebiliyor.
 
Dijital platform üzerinde e-Devlet sistemi kimlik doğrulama işlemlerinde 4 farklı yüksek güvenlikli giriş yönteminden herhangi birisini kullanarak kimlik doğrulama işlemlerini gerçekleştirebilme imkanı bulunuyor. Kimlik doğrulama işlemlerinde vatandaşa ‘e-Devlet şifresi ile giriş’, ‘mobil imza ile giriş’, ‘elektronik imza ile giriş’ ve ‘T.C. kimlik kartı ile giriş’ giriş yöntemlerinden herhangi birisini kullanarak sisteme giriş yapılabiliyor. Günümüz modern Türkiye’sinde kamu kurumları ile olan işlemlerinde devlet kurum binalarında uzun saatler harcamak zorunda kalmadan haftanın 7 günü 24 saat kamu işlemlerini internete erişim sağlanabilen her yerden sanal devlet portalı kimlik doğrulaması yaparak, gerçekleştirebilme imkanına sahip olunabiliyor. 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler