YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğan Medyası Türkiye'yi karıştırma peşinde
Doğan Medyası Türkiye'yi karıştırma peşinde
22 Temmuz 2015 20:05
Türkiye'yi karıştırmak için yapılan sosyal medyada başlatılan provokasyonlara Doğan medyasının sessiz kalması dikkat çekti.

Ağır silahlarla polislere saldıran teröristler, araç yakıp yol kapattı. Ancak bu saldırıların büyük bir bölümü Doğan Medya'sında yer almadı.

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği rehine olayında DHKP-C'ye açıkça destek veren Aydın Doğan, aynı tutumu Suruç'taki kanlı saldırıyı bahane eden terör örgütü yandaşlarına da gösterdi. Teröristlerin ortalığı savaş alanına çeviren eylemlerine tek satır yer vermeyen Doğan, Demirtaş'ın "silahlanın" çağrısını da görmezden geldi. Taksim'deki protestolar sırasında polisin kendisine havai fişek ve molotofla saldıran gruba tazyikli su ile müdahale etmesini de çarpıtarak "Suruç protestosuna Taksim'de polis müdahalesi" şeklinde duyurdu.

Hürriyet Gazetesi'nin devrik Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök de Suruç'ta 32 kişinin öldüğü kanlı saldırının hemen ardından AK Parti'yi suçladı. Koalisyon kurulamaması halinde yapılacak olan erken seçime karşı da ön almaya kalkışan Özkök, böyle bir ortamda erken seçime gidilemeyeceğini öne sürdü.

Aydın Doğan'ın gazetesi Hürriyet, Adıyaman'da PKK tarafından şehit edilen Jandarma Uzman Onbaşı Müsellim Ünal'a da neredeyse hiç yer vermedi. Şehit haberini ilk sayfada tek satırlık bir başlık ile gören gazete, iç sayfalarında da şehit asker için küçük bir yer verebildi.

Suruç saldırısını bahane eden terör yandaşları, Gazi Mahallesi'nde etek giyip yüzlerini kapatarak ev ve işyerlerine saldırdı. Polislere ateş açtı. Karakola 11 mermi isabet etti. Sarıyer'deki Küçük Armutlu Karakolu'na av tüfeğiyle saldırı düzenlendi. Vücutlarına saçma isabet eden iki polis yaralandı. Alibeyköy'de iki otobüs, terör yandaşları tarafından durdurularak şoförleri silah zoruyla uzun süre rehin alındı. Terör yandaşları Taksim'i de birbirine kattı. Polise havai fişekle saldıran sol örgüt üyelerine polis tomalarla müdahale etti. Hürriyet bu haberi "Suruç protestosuna Polis müdahalesi" başlığı ile gördü. Diyarbakır'da teröristler iki kamyonu gasp edip yol kapattı. Polislere havai fişek ve molotof kokteylleriyle saldırdı. Şanlıurfa'da 4 iş makinası örgüt yandaşları tarafından kundaklandı. Cadde ve sokaklar savaş alanına döndü.

I
 // celal halilov
Derhal Turkiyenin Polat Alemdari aydin dogana haddini bildirmesi lazim. yoksa bu hamur cok su goturecek...
22 Temmuz 2015 21:10
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler