YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deşifre olunca villasını satılığa çıkardı
Ankara’da Gezi benzeri bir ayaklanma peşinde koşan marjinal sol grupların, “ağaç kesileceği” iddiasıyla yol yapım çalışmasına karşı nöbet çadırı kurarak kalkan olduğu ODTÜ ormanlığında villası olduğunu ortaya çıkan Can Dündar’ın keyfi kaçtı.
Deşifre olunca villasını satılığa çıkardı
30 Ağustos 2013 / 13:10 Güncelleme: 30 Ağustos 2013 / 17:28

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ODTÜ sınırından geçecek olan yeni yol çalışması, üniversite ormanı ile iç içe olan villa sahiplerinin keyfini kaçırdı. 

Ankara’da Gezi benzeri bir ayaklanma peşinde olan marjinal sol gruplar, Büyükşehir’in yıllardır tartışma konusu olan bu projeyi hızlandırmasıyla birlikte ODTÜ çevresinde çadır kurarak, sözde ormanlık alana kalkan olma eylemi başlattılar.

Bu marjinal gruplara ilk destek gazeteci Can Dündar’dan gelirken; Can Dündar’ın ODTÜ ormanı ile iç içe olan Park Rönesans Sitesi’nde villa sahibi olduğu ortaya çıkmıştı.

Ağaçlar üzerinde yükselen villa

Ergenekon hükümlüsü Cumhuriyet Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’ın da ev sahibi olduğu Park Rönesans Sitesi, ODTÜ ormanının inşaatı devam eden yola sınır bölgesinde, 1996-2001 yılları arasında binlerce ağaç kesilerek inşa edilmiş. Site, ODTÜ ormanı ile iç içe olan 21 dönüm üzerinde 10 katlı bloklar ile çok az sayıdaki villalardan oluşuyor.

Yol doğallığı bozdu!

Ankara trafiğini rahatlatacak bağlantı yolu, Dündar’ın da villasının bulunduğu sitenin 100 metre kadar yakınından geçecek. Bölge böylelikle hareketlenerek, çok sesliliğe kavuşacak. Fakat bu durum Dündar’ların villalarının doğayla iç içe olan yapısını bozarak, değerini düşürecek.

Dündar’ların bölgenin trafiğe açılacak olmasından rahatsızlık duydukları, yol yapımına bu yüzden karşı çıktıkları kaydediliyor. Bugün yol yapımına “ağaç kesileceği” iddiasıyla karşı çıkan Dündar’ların, yolun açılıp sahibi oldukları villaların ortaya çıkmasıyla, asıl kendilerinin ağaç katliamı yaptıklarının görülecek olmasından da endişe ettikleri vurgulanıyor.

1 milyon 550 bin dolar istiyor

Nitekim Can Dündar’ın, yol çalışmasının başlatılmasıyla keyfinin iyice kaçtığı, dolayısıyla villasını satılığa çıkardığı öğrenildi. Emlakçıdan edindiğimiz bilgilere göre Dündar, ODTÜ ağaçları kesilerek inşa edilen sitedeki villası için 1 milyon 550 bin dolar istiyor.

Sinema salonlu

İlgili emlakçının sitesinde Dündar’ın villası şöyle tanıtılıyor:

“Satılık Villa, 650 m2 , 6 Oda, 1 Salon, 4 Banyo… Ankara Çankaya Park Rönesans konutlarında satılık lüks 6+1 villa. Çukurambar, ODTÜ, Çiğdem bölgesinin en seçkin sitelerinden olan Park Rönesans konutları; manzaralı, 24 saat özel güvenlikli bir sitedir.

ODTÜ kampüsünün hemen sınırında yer alan ve toplam 21000 m2’lik alana sahip olan site; Ege grup tarafından yapılmıştır. site; kapalı yüzme havuzu, spor tesisleri, yürüyüş parkurları, çocuk parkları ve doğa manzarası (ODTÜ ormanı) villa; kartonpiyerli, pencereler pimapen, yerler doğal parke, ıslak zemin seramiktir.

Çamaşır odası, giyinme odası ve kiler bulunmaktadır. En alt katta sinema salonu, su deposu, çamaşır odası ve banyo bulunmaktadır. Giriş katta salon(bahçeye açılır), mutfak ve banyo bulunmaktadır. Üst katta yatak odası ve ebeveyn banyosu, çocuk odası, banyo ve 2 adet çalışma odası bulunmaktadır. Çatı katında 1 odası ve açık olan kısmı kitaplık ve çalışma alanı şeklinde kullanılmaktadır. Ankara merkez b.o satış işleminde tek yetkilidir. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen arayınız...”

İşte Can Dündar'ın o villası:

dundar_can.jpg

 

YENİ AKİT

DEVEDE KULAK
 // ASİYİM İSYANDAYIM
Bunun gibi düdükler ülkemizin her yerinde var. Bakıyorum adamın küçük bir marketi var, üç yıl sonra adam eski parayla 5 trilyonluk dev avm açıyor, altında son model cip, dublex villa ev, halı saha genişliğinde avlu, içinde havuz. Bitti mi yook, meğer adamın bir apartmanı ve kira geliri, bağlar bahçeler... Kafayı yeceğim. Arkadaş bu adamın babası kurtuluş savaşında 3 cephede birden mi savaşmış. Bu derenin bolluğu nerden? Adalet yok arkadaş, adalet yok!!!...
01 Eylül 2013 Pazar 12:16
sen kimsin
 // bayderin
sen kimsin kimlerden sin can-im nerden bu kadar uyanıklık bu milleti yıllarca saf salata saydınız biz kartlarla senet ler le çekler le boguşalım siz gezi adı altında bu milletin devletine çadırla zulüm edin vaybe bu milletin önde gelenlerinin çivisi çıkmış bu milletin arazileri kumaş keser gibi istimlak edilsin kamu ya hizmet denilsin ama canimin villası yol geçer diye devlet makasa alınsın sizi dört köşe ekran adaletçileri sizi...
30 Ağustos 2013 Cuma 16:32
maliye uyuyormu
 // emre
en az bunun gibi 5 tane daha evi olduğunu düşünüyorum.diger mal varlığı hariç maliye neden gelir incelemez ...
30 Ağustos 2013 Cuma 14:47
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler