YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dalan'a kim çuvalla para verdi?
Dalan'a kim çuvalla para verdi?
01 Ekim 2009 13:04
1 Numarayı P2 Mason Locası’mı koruyor?

Gazeteci Ömer Şahin’in hazırlayıp sunduğu Kanal A’daki “Görüş Farkı programına katılan gazeteci Şamil Tayyar, yine çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

Kanalahaber.com/Özel

Ömer Şahin’in Kanal A’daki ‘Görüş Farkı’na katılan Şamil Tayyar, Ergenekon operasyonunun mason locasına uzanmasından sonra devletin zirvesindeki mutabakatın bozulduğunu, ABD’nin de araya mesafe koyduğunu iddia etti. Tuncer Kılınç, Bedrettin Dalan, Kemal Gürüz gibi şöhretli isimleri kapsayan 10’ncu dalganın Ergenekon’da dönüm noktası olduğunu söyleyen Tayyar, şöyle devam etti:” Başbakan’a gidildi, Genelkurmay’da farklı toplantılar yapıldı. Mutabakat hasar görünce soruşturmayı cesaretlendiren irade ortadan kalktı. 1 numaraya gidilecekti belki, o büyük dalganın önü kesildi. Artık şunu söyleyebilirim bundan sonra asla büyük dalga olmaz. Onuncu dalgadan sonra Amerika’da bir kenara çekildi. Çünkü onuncu dalgada mason localarına dayandı ve ondan sonrada çok ciddi hem İsrail’in hem ABD’nin orada bir pozisyon aldığını görüyoruz. 10’ncu dalgadaki isimlere ve mason localarına bakın orada o tabloyu çok görürsünüz. Rahmetli Bedri İncetahtacı(RP eski milletvekili) bu P2 mason locasıyla ilgili çok fazla konuşmuştu. Sonra bir trafik kazasında öldü. Ben onun kaza olduğuna da inanmıyorum. Dolayısıyla karşımızda çok güçlü bir lobi var, hafife almamak lazım”

"Dalan’a ünlü bir işadamı çantayla para götürdü"

Tayyar programda,  Ergenekon firarisi Bedrettin Dalan’la ilgili de çok çarpıcı bir iddiada bulundu. Ünlü bir işadamının Dalan'a bavulla para götürdüğünü ve bunun da devletin kayıtlarında olduğunu iddia etti. Tayyar, MİT ve Emniyet’e de çağrı yaptı:” ismini açıklayamazlar, hadi açıklasınlar”

Bedrettin Dalan’ın gizli bir güç tarafından korunduğunu söyleyen Şamil Tayyar’ın açıklamaları şöyle:

Ş.T: Şu soruya cevap bulsunlar. Bedrettin Dalan Rusya’ya gittiği zaman kendisini ziyaret eden ve çantasıyla para götüren iş adamı kim?

Ö.Ş: Bunu bilerek mi soruyorsunuz?

Ş.T:Bilerek söylüyorum ve devletinde kayıtlarında olduğunu bilerek söylüyorum. Ve bunu milli istihbarat teşkilatının da emniyet istihbaratının da bildiğini iddia ediyorum…

Ö.Ş:Yani bilinen bir iş adamı mı bu da?

Ş.T:Kesinlikle…Onun ismini açıklayamazlar.hadi açıklasınlar…

Ö.Ş:Peki isimleri niye açıklamıyorsun burada? Siz niye açıklamıyorsunuz?

Ş.T:Şimdi Ömer bey bizim seninle bir arkadaşlığımız var, hukukumuz var fakat bu soruyla anlıyorum ki arkadaş olmadığımızı sen beni göndereceksin cezaevine…Şimdi şunu söyleyeceğim bilmek ayrı bir şey ispat etmek ayrı bir şey.ben bunu bildiğimi söylüyorum. Çünkü çok özel bilgilere ulaştığım kanaatindeyim ama yarın siz bunu açıkladığınızda eğer bu kuruluşlar size destek vermezler ve ispat için belgeleri görüntü kayıtlarını mahkemeye sunmazlarsa siz kendinizi anlatamazsınız ve yalancı duruma düşersiniz ama bu kadar iddialı konuşmamın sebebi çok önemli bir iş adamı…Kardeşim bu kadar yeri dolaşırken cebinde 3 kuruş olmadan nasıl dolaşacak? Ve bu iş adamı çok önemli iş adamı..

ŞAMİL TAYYAR'A CANLI YAYINDA MESLEKTAŞLARINDAN BÜYÜK DESTEK

Ergenekon iddianamesindeki bilgileri yazdığı için 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan gazeteci Şamil Tayyar’a meslektaşlarından büyük destek geldi.

Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal A’daki “Görüş Farkı” programına telefonla bağlanan Türkiye’nin önde gelen yazarları yargı kararını eleştirirken, Tayyar’a destek verdi. Kanal A’ya canlı yayında bağlanarak Şamil Tayyar’a desteğini açıklayan gazeteciler şunlar: Oktay Ekşi(Basın Konseyi Başkanı), Nazlı Ilıcak(Sabah Gazetesi Yazarı),Mustafa Karaalioğlu(Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni), İsmail Küçükkaya(Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni), Mehmet Kamış(Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı), Nihal Bengisu Karaca(Habertürk Yazarı), Abdurrahman Dilipak(Vakit Yazarı),Sebahattin Önkibar(Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi), Ahmet Kekeç(Star Gazetesi Yazarı),Rasim Ozan Kütahyalı(Taraf Gazetesi Yazarı), Hadi Özışık(İnternet Medyası Derneği Başkanı), Talat Atilla(Güneş Gazetesi Yazarı...

GÜNDEME DAMGASINI VURAN "GÖRÜŞ FARKI" PROGRAMININ TAMAMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ÖMER ŞAHİN'DE OLMASA
 // Baki Sofuoğlu
Kanala'yı Ömer Şahin'in programı için izlemeye başladım. Derin ilişkileri,tartıştığımız konuları,gündemi çok iyi yakalıyor.Ya Ömer Şahin olmasaydı???...
01 Ekim 2009 20:28
Şamil tayyara destek
 // Metehan ÖZTÜRK
Şamil tayyar ve şamil tayyar gibi tarafsız bazı gazatecilerin topluma mal olmuş Ergenekon gibi büyük bir dava hakkında yazı yazmalarını suç saymak,bazı şeylerin göz ardı edildiği ülkemizde gerçekten çok acıklı.Ergenekon davasının gün yüzüne çıkmasında önemli rol oynayan bu gazetecinin ceza alması hala yargı bağımsız değil dedirtiyor.Yoksa türkite de demokrasi hala yokmu?Demokrasi varsa bu demokrasi sadece ergenekoncular için mi? ...
01 Ekim 2009 16:31
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler