YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanlığı sitesi Arapça yayına başladı
Cumhurbaşkanlığı sitesi Arapça yayına başladı
15 Eylül 2015 10:32
Cumhurbaşkanlığı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının 350 milyonluk bir coğrafyaya ulaştırılması hedefleniyor.

Cumhurbaşkanlığı’nın kurumsal internet sitesinin Türkçe ve İngilizcenin ardından Arapça yayını başladı. “www.tccb. gov.tr” internet sitesinin Arapça yayınıyla Cumhurbaşkanlığı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının 350 milyonluk bir coğrafyaya ulaştırılması hedefleniyor. Sitenin, Türkiye ile Arap dünyası arasında var olan köprülerde yeni bir platform haline geleceği belirtildi.

İSTİKLAL MARŞI ARAPÇAYA ÇEVRİLDİ

Cumhurbaşkanlığı kurumsal internet sayfasının, haberler ve açıklamalar dışındaki içeriği de Arapça sayfada yer alıyor. Kurumsal sayfanın en çok talep gören bölümlerinden olan ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Beştepe Millet Camii, Başyaverlik ve Atatürk Müze Köşkü’nün 360 derecelik fotoğraflarla gezilebildiği “Sanal Tur” uygulaması da Arapça olarak yayına girdi. İstiklal Marşı da Arapçaya çevrilerek, internet sitesine konuldu. Cumhurbaşkanı’nın Arapça Twitter hesabının da 750 binin üzerinde takipçisiyle alanda önemli bir başvuru noktası olduğu ifade ediliyor.

v_5914.jpg

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler