YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çöpten yiyen Suriyeli kadın" asparagas çıktı!
İki gündür sosyal medyada gündem olan, bugün de bazı gazete manşetlerine taşınan haberin gerçekleri yansıtmadığı ortaya çıktı.
"Çöpten yiyen Suriyeli kadın" asparagas çıktı!
21 Mayıs 2015 / 08:50 Güncelleme: 21 Mayıs 2015 / 09:11

Suriyeli bir kadının Gaziatep'te çöp konteynırından yemek yediği görüntülerin mizansen olduğu ortaya çıktı.Suriyeli kadının haberde iddia edildiği gibi dul olmadığı, eşi tarafından dilendirildiği, insanları etkilemek için para istemek maksadıyla her gün düzenli olarak çöp konteynırına gittiği anlaşıldı.

Yalanı İMKANDER ortaya çıkardı

Haberin yayınlanması üzerine İMKANDER Gaziantep Temsilcilği aileye ulaşmak maksadıyla harekete geçti. Derneğin Gaziantep Temsilcisi Sait Gökdere, yardım ulaştırmak için aileyi aradı ve çarpıcı gerçekle karşılaştı.

Habere konu olan kadın iddia edildiği gibi savaşta eşini kaybetmemişti ve eşi tarafından dilendiriliyordu. Gökdere çevredeki esnafla da görüşerek, Suriyeli kadının duygu sömürüsü yapmak için etraftan birisi geçtiğinde özellikle çöpten yiyecek almış gibi yaptığı bilgisini teyit ettirdi.

Haberi hazırlayan İhlas Haber Ajansı muhabiri Mehmet Bulut'ta dilencilik şebekesinin tuzağına düşürüldü. İMKANDER'in AFAD görevlilerini haberdar etmesi üzerine bölgeye gelen yetkililer kadını ve eşini kampa yerleştirmek için girişimde bulundular. Fakat aile kampa gitmemek için direndi.
Türkiye'de yaklaşık 2 Milyon Suriyeli mülteci bulunuyor ve mültecilerin eğitim, sağlık ve kamplarda barınma gibi pek çok ihtiyacı devlet ve yardım kuruluşlarının koordinasyonu ile sağlanmaya çalışılıyor.

 

SABAH

millet bunları paylaşıyorda...
 // mehmet bertiz
ulan arkadaş hiç görmedim çöpten ekmek toplayanı çok şkr sene 1990 2000 arasındaki hatta ondan önce yaşadıklarımızı çok çabuk unuttuk bende o çöplerden para kazanan 2014 ford transitle çöplerdeki atıkları seçmeye gelenlerin fotolarını atcagım anadolla transitlerle hep yalan hep hükümeti yıkma politikalı hey gidi günler hey koalisyon zamanında çöpten ekmek yiyenlerden 2015 model transitle çöpten malzeme almaya gelenlere çok nankör insanlarımız karnelerle ekmek ve ilaç aldıkları zamanları unutmuş...
21 Mayıs 2015 Perşembe 22:21
bizim millet kulakton dolma bilgilere inanmayı çok seviyor
 // Ahmet Kahramanmaraşlı
yha kardeşim benim yaşım 25 sene 1993 leri çat pat hatırlarım o nalet olası koalisyon hükümeti dönemlerini küçük çoçugum 3 yaşında annem hastaneye götürdü sağlık güvencemiz var ama rezillik bi kadın geldi köyden hiç bi sağlık güvencesi yok yeşil kartı bile doğum yapacak kadını kapı dışarı ettiler hadi şimdi yiyosa etsinler nooluyo o doktorlara zamanında kendilerini Allah diye görüyolardı o tayyip pusturdu burunlarını :D o kadar çok yalan haber varki insan hangisine inanacagını şaşırıyolar :D...
21 Mayıs 2015 Perşembe 22:15
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler