YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CNN Türk'ten Yılmaz'ın istifasına garip yaklaşım
TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, sahibi olduğu Sütaş'taki işçilerin eylem yaptıkları alana 13 ton hayvan dışkısı dökülmesinin ortaya çıkmasından sonra istifa etti.
CNN Türk'ten Yılmaz'ın istifasına garip yaklaşım
04 Haziran 2014 / 18:37 Güncelleme: 04 Haziran 2014 / 18:39

CNN Türk ise istifa üzerine yaptığı paylaşımda Başbakan Erdoğan'ın Ocak ayında TÜSİAD'a yönelik eleştirilerine Yılmaz'ın "çok içerledim" demesini hatırlattı.

TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, sahibi olduğu Sütaş firmasında sendika üyesi olan işçilerin eylem yaptığı alana 13 ton 'inek dışkısı' döküldüğünün ortaya çıkmasından sonra istifa etti.

Tüm medya organlarının son dakika olarak geçtiği Yılmaz'ın istifası aynı zamanda TÜSİAD tarihinde de bir ilk oldu. İlk defa bir TÜSİAD Başkanı görevinden istifa etmiş oldu.

Yılmaz'ın istifasına CNN Türk'ün yaklaşımı ise ilginç oldu. Doğan Grubu'nun haber kanalı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Başbakan Erdoğan'ın Ocak ayında yaptığı TÜSİAD ile ilgili eleştirilerini hatırlatması dikkat çekti.

"Erdoğan'a içerlemişti"

CNN Türk hesabından "TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, Başbakan'ın sözlerine içerlediğini CNN TÜRK'e açıklamıştı" şeklindeki paylaşım yapıldı.

CNN Türk'ün 6 ay önceki bir gelişmeyi Sütaş işçilerine yapılan 'zulümden' dolayı gelen istifaya bağlamasına sosyal medya kullanıcıları da anlam veremedi. Bu yaklaşım, "TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz'ın istifasının arkasında siyasi baskısı var algısı oluşturulmaya çalışılarak Sütaş işçilerine yapılan muamele örtbas edilmek isteniyor" şeklinde yorumlandı.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler