YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Chalie Hebdo davasında 'Cumhuriyet'i Paralel yönetiyor' sözleri
Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed karikatürlerinin Cumhuriyet'te yer almasıyla ilgili davada müdahil avukatlar tarafından, Mustafa Balbay'ın "Gazeteyi bizzat Paralel Yapı yönetiyor" sözleri hatırlatıldı.
Chalie Hebdo davasında 'Cumhuriyet'i Paralel yönetiyor' sözleri
10 Mart 2016 / 08:00 Güncelleme: 10 Mart 2016 / 09:00

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed karikatürlerini köşesinde yayımlayan Cumhuriyet gazetesi yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan'ın yargılandığı davada, gazete ile Paralel Yapı'nın ilişkisi gündeme geldi.

Çetinkaya ve Karan'dan şikayetçi olan müştekiler, karikatürlerin amacının ülkeyi kaosa sürüklemek olduğunu kaydetti. İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya 4.5 yıla kadar hapisleri istenen sanıklar katılmadı.

Müdahillerden Muhammet Hasan Medineli, Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay'ın bizzat, bu gazetenin Paralel Yapı'nın kontrolünde olduğuna yönelik açıklama yaptığını hatırlattı. 

 

SABAH

 // Riza
Allah başı takkeli siyonistlerin ocağına ateş düşürsün. Pensilvanya'yalı şeytanın ocağına düşürdüğü gibi...Amiiin!...
10 Mart 2016 17:12
Gazete
 // vatandaş
Bi zamanlar cumhuriyet solcuların koltukları altında bulunurdu, sözde demokrat aydın kesim bununla iftihar ederdi. Karşı tarafa gözdağı vermek içindi, devran döndü aynı niyetle "zaman" ın taşındığını, reklam edildiğini gördük, amaç tek tip insan yetiştirmek olursa gazetenin A,B,C olması birşey değiştirmiyor.....
10 Mart 2016 Perşembe 16:58
 // Ali
Hey gidi günler heyy! Büyük Akif in dediği gibi dur yolcu gitme gel otur ağlayalım beraber. Vaktiyle bu gazeteye alternatif olarak kurulan zaman şimdi tamamen onlar için çalışıyor. Pensilvanya şeytanınında dediği gibi hemde CANSİPERANE...
10 Mart 2016 09:44
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler