YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çetin Emeç mezarı başında anıldı
Çetin Emeç mezarı başında anıldı
07 Mart 2013 11:59
Uğradığı silahlı saldırı sonucu 1990 yılında hayatını kaybeden Gazeteci Çetin Emeç, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

 

Mezarlıktaki anma törenine Çetin Emeç'in eşi Bilge Emeç, oğlu Mehmet Emeç, kızı Mehveş Emeç Birol, torunu Selin Birol'un yanı sıra Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Gazeteci Uğur Dündar, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu ve bazı sevenleri katıldı. 
 
Çetin Emeç'in Türkiye'nin çok önemli bir değeri olduğunu belirten Enis Berberoğlu, "Çetin Bey'in niye öldürüldüğü sorusunun cevabı, her türlü isyanın idrak ve teslim duygusunun üstüne çıkmalı. Çetin Bey gazetecilik rolünü oynuyordu. Cezalandırılan oydu. 24 senedir cezalandırılan bir mesleğin mensubu, 30 yıldır bu işi yapan ve genel yayın yönetmenliğini sürdüren biri olarak bu protokolün sürmesi gerektiğine inanıyorum. Bu hikâyenin herkese anlatılması gerekiyor. Niye bu bedelin ödetildiğinin bilinmesi lazım." ifadelerini kullandı.  
 
Çetin Emeç 7 Mart 1990'da işine gitmek üzere İstanbul Suadiye'deki evinden çıktığı sırada şoförü Sinan Ercan'la birlikte öldürüldü. 38 yıllık gazeteci olan Emeç, Hürriyet Gazetesi yönetim kurulu üyesi ve yazarıydı. Çetin Emeç, Gazeteciler Cemiyeti, Uluslararası Basın Enstitüsü ile Uluslararası Gazetecilik Basın Enstitüleri Federasyonu üyesiydi.
 
 
 
CİHAN
 
Etiketler:
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler