YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemevleri yasal statüye kavuşacak mı?
Cemevleri yasal statüye kavuşacak mı?
11 Kasım 2009 18:29
Alevi Açılımı’nda kritik döneme girildi. Devlet Bakanı Faruk Çelik, Alevi Açılımı’nın detaylarını gazeteci Ömer Şahin’in hazırlayıp sunduğu “Görüş Farkı” programına açıklıyor.

Alevi Açılımı’nda kritik döneme girildi. Devlet Bakanı Faruk Çelik, Alevi Açılımı’nın detaylarını gazeteci Ömer Şahin’in hazırlayıp sunduğu “Görüş Farkı” programında açıklıyor.

Cemevlerinin yasal statüsünden, dedelere maaş bağlanması ve zorunlu din derslerine kadar Alevilerin merakla beklediği soruların cevapları bu akşam saat 21:30’da Kanala’da verilecek.

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan ve Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Yasin Aktay’ın da katılacağı programda bugüne kadar yapılan en kapsamlı alevi araştırmalarından birisi de kamuoyuna açıklanacak.

 

Aleviler bize deği,Ali'yi öldürenleri Allah'a bıraksın.
 // ibrahim çelikoğlu
Televizyonda Alevi programlarını izliyorum,İslam dinine bizden daha vakıf.Allah'ı tanıyor,peygambere inanıyor,Ali'nin Peygamber damadı olduğunu biliyorlar.Peki ayrılık niye?Bizler onların taptıklarına onlardan daha çok tapmak istiyoruz.Ali'ye bizlerde üzülüyor ve Allah'a bırakıyoruz.Allah'ın işine karışmak günahtır diyoruz.Peygamber ibadet yerlerini terk etmiyoruz.Yaptıklarımız,Peygamber öğretileri.Bize göre ayrıyız demek günahtır.Allah yolunda olan herke...
09 Aralık 2009 13:06
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler