YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çelik iddialara cevap verdi
Çelik: Bekir Coşkun'un açıklamaları şık değil
Çelik iddialara cevap verdi
22 Eylül 2010 / 19:23 Güncelleme: 22 Eylül 2010 / 19:24

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Gazeteci Bekir Coşkun'un işine son verilmesiyle ilgili iddialara cevap verdi.
       

AK Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Çelik, Yazar Bekir Coşkun'un işine son verilmesi ile ilgili şunları söyledi:
       

''Şimdi Sayın Bekir Coşkun'un Habertürk gazetesindeki işine son verildi. Ben bunu gazetelerde gördükten sonra bunun böyle bir yoruma tabi tutulabileceğini tahmin ettim. Sayın Fatih Altaylı ve Turgay Ciner'i aradım. Neticede Sayın Altaylı gazetenin başındaki insan, patronundan aldığı emri yerine getirmek zorundadır. Sayın Ciner, açık yüreklilikle ifade etti: 'Üzerimizde Allah var. Hükümet ve AK Parti çevresinden hiçbir Allah'ın kulunun baskısı bir tarafa, telkini bile olmamıştır'.
       

Sayın Coşkun herhalde kendisine bir kahramanlık payesi çıkarmak için 'İlk bertaraf edilen ben oldum. Ormanda yangın var, herkes de cayır cayır yanacak' şeklinde açıklamalar yapıyor. Bu açıklamaları da açıkçası şık bulmadığımı ifade etmek istiyorum.
       

Ciner'in, bunun bir patron tasarrufu olduğunu dile getirdiğini aktaran Çelik, Turgay Ciner'in ayrıca, ''Benim inandığım basın ilkelerine göre hareket etmeyen bir kişiyi ben gazetemde çalıştırmak zorunda değilim. Sayın Bekir Coşkun ne gazeteme gelen ilk kişi olacaktır ne de son giden'' ifadesini kullandığını kaydetti. CHA
 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler