YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Casusluk kayıtlarını yayınlayan o iki gazeteye şok!
Casusluk kayıtlarını yayınlayan o iki gazeteye şok!
15 Ağustos 2014 07:31
Dışişleri Bakanlığı'nda IŞİD ile ilgili yaptıkları gizli toplantının Paralelciler tarafından sızdırılan ses kayıtlarını yayımlayan Cumhuriyet ve Aydınlık gazetelerine dava açıldı

Sabah'ın haberine göre; IŞİD'in 13 Mart'ta Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi'ndeki Türk bayrağının indirilmemesi durumunda yerle bir edileceğine dair açıklama yapmalarının ardından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT müsteşarı Hakan Fidan, Bakanlık Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler'in de aralarında bulunduğu bürokratlar gizli bir toplantı yapmıştı.

Cumhuriyet ve Aydınlık gazetelerine dava açıldı

Toplantıda saldırı olması durumunda ne gibi önlemler alınması gerektiği masaya yatırılmıştı. 27 Mart günü ise bu gizli toplantının ses kayıtları YouTube sitesinden paylaşılmıştı. Ses kayıtlarının sızdırılması Türkiye'de büyük yankı uyandırmış ve tepki almıştı.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) YouTube erişimi hemen engellerken aynı gün Cumhuriyet ve Aydınlık gazetelerinin internet siteleri de ses kayıtdını yayımladı. İki gazetede TİB'in uyarısına rağmen kaydı sitelerinden bir gün sonrasına kadar kaldırmadı. Hatta Cumhuriyet "Engellemelere rağmen yayınlamaya devam ediyoruz" duyurusu yaptı.

Söz konusu kaydın nasıl yapıldığına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma yürütürken İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı sorumluluk bölgelerinde bulunan Cumhuriyet ve Aydınlık gazetelerinin internet siteleri sorumluları hakkında soruşturma açtı.

Yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız ile Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Aykut Küçükkaya ve Aydınlık Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Mustafa İlker Yücel ile Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Şimşek hakkında "Devletin güvenliğine ve siyasal yararına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama" suçu kapsamında dava açıldı.

Şüpheliler İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacaklar. 

AMAÇ NE?
 // A.SAĞ
Bu andavallıların amacı ne acaba? Devlete hükümete zarar vereyim de nasıl olursa olsun. Ülkeye kazanım sağlama gibi bir dertleri yok. Kale içten yıkılır sözünü düşünürsek bu parazitleri bir şekilde pasifize etmeli-cezalandırmalıyız....
15 Ağustos 2014 Cuma 11:13
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler