YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canlı yayında sürpriz:Beni partiden siz attırdınız
Ağar,O’nu Abdullah Gül’değil de Kanala yüzünden partiden atmış
Canlı yayında sürpriz:Beni partiden siz attırdınız
30 Nisan 2009 / 15:16 Güncelleme: 30 Nisan 2009 / 00:00

27 Nisan e-muhtıranın üzerinden 2 yıl geçti. O tarihte DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın en yakınındaki isim olan Ümmet Kandoğan, muhtıraya da Ağar’a da restini çekerek Cumhurbaşkanlığı oylamasına girmiş ve partiden atılmıştı. Kandoğan,savunması dahi alınmadan partiden atılmasına sebep olan gerçeği öğrendi ve canlı yayında sürpriz yaptı.


SİZİN YÜZÜNÜZDEN ATILDIM


Kanala TV’de Ömer Şahin’in hazırlayıp sunduğu “Görüş Farkı” programına katılan Kandoğan, “Sizin yüzünüzden DYP’den atıldım” dedi. Meğer, Kandoğan’ın atılma gerekçesi Kanala’daki programa katılmakmış. Cumhurbaşkanlığı oylamasına katıldığı için resmi işlem yapamayan Mehmet Ağar ve ekibi, TV programını fırsat bilmiş. 2 Mayıs 2007’de “Görüş Farkı”na katılan Kandoğan’ın bileti bir gün sonra 3 Mayıs’ta kesilmiş.
İşte Ümmet Kandoğan’ın 2 yıl sonra ortaya çıkardığı belgeyle ilgili açıklamaları:


“Ben 27 Nisan süreci öncesinde ve sonrasında değişik olaylarla karşılaştım. Hayatımın dönüm noktalarından birisidir. Çoluk çocuğuma bırakacağım en güzel miras 27 nisan günü 70 milyon vatandaşın televizyon ekranlarına kilitlendiği bir anda meclis kürsüsüne çıkıp demokrasiye sahip çıkma, meclis iradesi üstünlüğüne sahip çıkma ile ilgili yaptığım konuşmanın CD’sini bırakacağım diye her yerde söylüyorum. Bugün bir belge daha getirdim. Şimdi o dönemde biliyorsunuz partiler grup kararı alamıyorlar cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak. DYP ben meclise girip o tarihi konuşmayı yaptıktan sonra beni partiden ihraç etemeyle ilgili bir karar aldılar. Bu süreç içerisinde benim savunmamı bile almadılar. Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bir şey.


O ihraç kararının en büyük müsebbiblerinden biri de sizsiniz. Tabii niye bunu söylüyorum, tarihi bir belge bunu da saklayacağım. Benim ihraç kararımın gerekçesini okuyorum. 02.05.2007 tarihinde Kanal A isimli televizyon kanalında Görüş Farkı programında yaptığı konuşmada parti ahenk ve huzuru ile politikasını tahrip edici davranışlarda bulunmakla DYP tüzüğünün 58. maddesi 4. madresi D fıkrası gereğince parti üyeliğinden kesin ihracına… Ben de bunu demokrasi adına hukuk adına ömür boyu salkıyacağım. Bunu da demokrasiye meclis üstünlüğüne ne kadar sahip çıktığımın bir göstergesi olarak ve DYP’nin nasıl Menderes felsefesinden uzaklaştığının açık bir belgesi olarak da ömür boyu saklayacağım.” 


DEMİREL PARTİ KURSA 1 OY ALAMAZ


Süleyman Demirel, Süleyman Soylu kadar oy alamaz
Ömer Şahin’in Kanala’daki “Görüş Farkı” programında Ergenekon-siyaset ilişkisi masaya yatırılırken eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel yine gündeme geldi. ODTÜ Öğretim üyesi Prof.Dr. İhsan Dağı, DP Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun yerel seçimlerde yüzde 4 oy almasını Demirel,Cindoruk gibi Ergenekona arka çıkanlarla arasına mesafe koymasına bağladı. Dağı, “ Demirel parti kursa Süleyman Soylu’nun aldığı yüzde 4 oyu alamaz” dedi. Dağı’nın sözlerine itiraz eden Ümmet Kandoğan ise,”Ne yüzde 4’ü Demirel yüzde 1 bile alamaz. 28 Şubat ve 27 Nisan’dan sonra Demirel tamamen bitmiştir” dedi.


VİDEOYU İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN  


MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler