YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Can Dündar Erdoğan'ı bu sefer de Yunan'a şikayet etti
Can Dündar Erdoğan'ı bu sefer de Yunan'a şikayet etti
22 Ağustos 2016 07:24
Can Dündar darbe girişimi sonrası oluşan barış ortamını görmeyip Yunan gazetesine şok açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin polis devletine dönüştüğünü savunan Can Dündar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın darbe girişimi sonrası kendisini eleştirenleri hedef aldığını iddia etti.

"TÜRKİYE'YE DÖNÜŞ PLANIM YOK"

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Gazeteci-yazar Can Dündar Yunan Ethnos gazetesine telefonla konuştu ve “Avrupa’da bir yerdeyim. Türkiye’ye dönüş planım yok. Bekliyorum. Dönmem için şart, gerçekten bağımsız bir adalet tarafından yargılanmamdır” dedi.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ YORUMU: BÖYLESİ KÖKLEŞTİĞİNİ BİLMİYORDUK

Dündar, 15 Temmuz darbe girişimi için de “Beklemiyordum, Şaşırdım. Gülen cemaatinin Türk bürokrasisinde derin kökleri olduğunu biliyorduk, ama orduda da böylesi kökleştiğini bilmiyorduk. En muhtemeli Gülen cemaatinin darbeye karıştığıdır. Türkiye’de böyle bir şeyi örgütleyebilecek başka bir güç bulunduğunu zannetmiyorum” yorumunu yaptı.

“Başarısız darbeden sonra (Cumhurbaşkanı) Erdoğan’ın ülkeyi birleştirme ve daha demokratikleştirme fırsatı vardı. Siyasi güçlerin çoğunluğu kendisi ile aynı safta idi. Ancak Türkiye Cumhurbaşkanı sadece bu fırsatı değerledirmemekle kalmayıp, tamamen ters istikamette hareket etti ve kendisini eleştirenlere karşı yöneldi” diyen Dündar “Erdoğan, gazetecileri, akademisyenleri, yazarları hedef aldı. Milletvekillerinin de saati yaklaşıyor. Türkiye polis devletine dönüştü” diye ekledi.

Etiketler:
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler