YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bünyamin Aygün: "Atılan her "tweet"in etkisini gördüm"
Bünyamin Aygün: "Atılan her "tweet"in etkisini gördüm"
06 Ocak 2014 20:07
Kaçırıldığı Suriye'de kurtarılarak dün Türkiye'ye getirilen Milliyet gazetesi foto muhabiri Bünyamin Aygün, İstanbul'da ailesi ve meslektaşları tarafından karşılandı.

Atatürk Havalimanı'nda Aygün'ü karşılamaya gelen oğlu Batuhan Aygün, ağabeyi Mehmani Aygün ve yakınlarının büyük sevinç yaşadığı gözlendi. "Gümüşhane seninle gurur duyuyor" diyerek tezahüratta bulunan yakınları, Aygün'ü omuzlara aldı.

Burada gazetecilerin soruları yanıtlayan Aygün, bir gazetecinin "Bir gün döneceğini biliyorduk" ifadesi üzerine, "Ben döneceğimi bilmiyordum. En azından bu kadar erken olacağını bilmiyordum. Birkaç gündür uyumuyorum. Baya bir yorgunum. Ama tabii bu biraz daha mutluluk yorgunluğu" dedi.

Kendisini kaçıranların, tam olarak hangi gruptan olduklarını söylemediğini ifade eden Aygün, Esed taraftarı olmadıkları dışında bir bilgi alamadığını söyledi.

Kaçıranlar arasında Türklerin de olduğunu iddia eden Aygün, "Bana iyi davrandılar. Türkler de vardı ama kim olduklarını bilmiyorum" diye konuştu.

"Buradaki her olumlu lafın da her olumsuz yazılan yazının, atılan twitin de orada olumlu veya olumsuz etkisini gördüm" diyen Aygün, "İnterneti son derece sıkı bir şekilde takip ediyorlar. Başbakan'dan, Dışişleri Bakanımız sayın Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarına kadar hepsinin tavırları bana karşı bir anda olumlu olarak değişti" dedi.

Bazı açıklamalar ile haberlerin olumsuz yansıması olduğunu ifade eden Aygün, kendisini kaçıranların, Türkiye'deki meslektaşlarının dayanışmasından da şaşkınlık duyduğunu anlattı.

Aygün, kaçırıldığı yerde çatışmalar yaşandığını, üçüncü ya da dördüncü günün sonunda, Özgür Suriye Ordusu'na bağlı bir grubun gelerek "Artık özgürsün, merak etme" dediğini kaydetti.

Kurtarma operasyonunun Türkiye'de profesyonelce yürütüldüğünü bildiren Aygün, kendisini kaçıranların, artık Türk gazetecilerin bölgeye gelmesini istemediklerini söylediğini bildirdi.

Konuşmanın ardından Aygün, kendisini bekleyen araçla Çağlayan'daki Milliyet gazetesi binasına geldi. Binanın önünde çalışma arkadaşları tarafından karşılanan Aygün, arkadaşlarına tek tek sarılarak hasret giderdi. Aygün'ün bazı gazeteci arkadaşları, gözyaşlarını tutamadı.

 

AA

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler