YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu telefonları açıklayın
Yazıcıoğlu'nun helikopter havadayken NTV santralinden 139 defa aranmasını gündeme getiren Taraf gazetesi ile NTV arasındaki kavga giderek büyüyor.
Bu telefonları açıklayın
23 Ekim 2009 / 09:50 Güncelleme: 23 Ekim 2009 / 09:56

Kanal A Haber Merkezi - Taraf gazetesi ile NTV arasındaki gerilim tırmanıyor...

"Cesedine dört günde ulaşılabilen BBP lideri Yazıcıoğlu’nun, helikopteri havalanır havalanmaz NTV santralinden 139 kez arandığı ortaya çıktı." işte Taraf gazetesinin bu iddiası ortalığı karıştırdı...

Bu iddianın ardından NTV yasal yollara başvuracağını ifade eden bir yazılı açıklama yaptı... Hatta NTV "Yazıişleri" programında Mirgün Cabas, Taraf'ı ve canlı yayına bağlanan Yasemin Çongar'ı eleştiri bombardımanına tuttu...

Ancak bu da Taraf'ı durduramadı, gerilim iyice tırmandı...

NTV'nin dünkü açıklamasına bugün Taraf sürmanşetten cevap verdi:

İŞTE NTV'NİN DÜNKÜ CEVABI

Taraf gazetesinin NTV'den 139 kez arandı iddisına NTV şu açıklamayla cevap vermişti:

"NTV, spekülasyona dayalı bir haberle itham altında bırakılmıştır.

İçinde İHA muhabirinin de bulunduğu helikopterin kaybolduğu bilgisi NTV Haber Merkezi'ne, olay henüz kamuoyuna yansımadan İHA Merkezi tarafından haber verilmiştir.

Bu andan itibaren de helikopterin akıbetini öğrenebilmek için merhumlara ait cep telefonları, Haber Merkezi editör ve muhabirleri tarafından aranmaya başlamıştır.

NTV, kazanın ardından merhumların telefon kayıtlarını inceleyen adli makamlara bu bilgileri ve aramaların yapıldığı tüm haber merkezi telefon numaralarını zaten vermiştir.

NTV, gazetecilik ilkelerine dayanmadan yapılan, bu nedenle kasıtlı olduğu her halinden belli bu haberin sorumluları hakkında gerekli yasal işlemlere de başvuracaktır.

"Bu telefonlar açıklayın"

Helikopterdekilerin aranma saatlerini gösteren Meclis Araştırma Raporu ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı Raporu'na yer verildi..Haberin spotunda "Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopteri havadayken NTV santralinden sadece BBP lideri değil yanındaki üç kişi de toplam 295 kez aranmış. Yazıcıoğlu'nun cebine gelen ilk sinyal kalkıştan 1 dakika sonra" ifadeleri yer alıyor.

Sürmanşette yer alan bilgi ve haberler haberi ciddiye almadığını söyleyen NTV'yi küplere bindirecek türden..

NTV "KAZADAN SONRA DEDİ" AMA RAPOR ÖYLE DEMİYOR

BBP lideri Yazıcıoğlu'nun öldüğü helikopter kazasıyla ilgili sorular dün de cevap bulmadı. Taraf'ın manşetten verdiği "Ölüm helikopterinde 139 defa arandı" haberine NTV, "Aramalar kazadan sonra" tepkisini gösterdi.

HELİKOPTER KALKMADAN YAZICIOĞLU ARANIYOR

Meclis Araştırma Raporu ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı raporları bunu yalanlıyor. NTV santralinden yapılan aramalar helikopter henüz aramadan başlıyor. Düştükten sonra bitiyor.

İHA KAZAYI ÖĞRENENE KADAR 295 KEZ ARAMA YAPILDI

NTV'nin "onlardan öğrendik" dediği İhlas Haber Ajansı kazayı 15:30'da haber alıyor. Bu süre içinde NTV santralinden Yazıcıoğlu'na 139 ve yanındaki üç kişinin telefonlarına tam 156 sinyal gönderiliyor.

MANYETİK ALAN İDDİASI

Taraf'ı bilgisine başvurduğu telekomünikasyon sektöründe görevli iki mühendis, manyetik alan yaratılıp helikopterin düşürülmüş olabileceğini söylemişti.

ilginç iddia
 // ahmet sezgin
Eğer Taraf gazetesinin iddiası doğru çıkarsa NTV yaşananların hesabını nasıl verecek merak ediyoruz. Kanal A haber sitesi de lütfen bu olayın peşini bırakmasın. Halkın doğruları öğrenmeye ihtiyacı var....
23 Ekim 2009 09:58
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler