YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Birand'a onur ödülü verildi
Birand'a onur ödülü verildi
05 Temmuz 2013 11:47
14’üncü Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali “Onur Ödülü’nün bu yılki sahibi merhum Mehmet Ali Birand oldu. 3G ile canlı bağlantı kurulan Birand’ın eşi Cemre Birand, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e teşekkür etti.

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali kapsamında jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda usta gazeteci Savaş Ay ‘Özel Ödül’e, yakın bir süre önce hayatını kaybeden duayen gazeteci Mehmet Ali Birand da ‘Onur Ödülü’ne layık görüldü.

Duygulu anlar yaşandı

3G ile canlı bağlantı kurulan merhum Mehmet Ali Birand’ın eşi Cemre Birand, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e ve Büyükçekmece halkına teşekkür ederek, “Bu gece çok güzel bir gece. Sizlerin sayesinde Mehmet Ali bir kez daha anılıyor. Eminim ki, o da bu anı hissediyor ve çok mutlu oluyordur” diye konuştu.

Belediye Başkanı Akgün, Birand’ı yakından tanıdığını 32. Gün Programı ile Türkiye’de televizyonculuğunda yeni bir çığır açtığını ifade ederek; “Türk basın tarihine adını yazdırmış olan Mehmet Ali Birand gibi değerlerin asla unutulmaması, unutturulmaması gerekir” dedi.
Başkan Akgün, Birand’ın ödülünü 32. Gün Genel Koordinatörü Utku Başaran’a takdim etti.

“Savaş Ay'dan gönderme"

‘Özel Ödül’e layık görülen usta gazeteci Savaş Ay, kısık çıkan sesinin doğal yollardan kısıldığını ancak Türkiye’de insanların seslerinin kısılmak istediğine vurgu yaparak, kendisini bu ödüle layık gören Büyükçekmecelilere teşekkür etti.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün de, demokraside basın özgürlüğünün önemine değinerek, Savaş Ay’ın başarılı bir gazeteci olduğunu aynı zamanda da Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin gelişmesine de önemli katkılar sunduğunu ifade ederek Savaş Ay’a ödülünü verdi.

 

İHA

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler